Ana Sayfa Gündem Demek ki oluyormuş

Demek ki oluyormuş

236 otobüs çalışıyor ve 80 tanesi arızalı. Ulaşımda fatura kabarık olunca Karalar olaya el attı

Giriş Tarihi: 15 Ocak 2020 Çarşamba 14:21
Demek ki oluyormuş

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin ulaşımda çektiği sıkıntıyı Başkan Zeydan Karalar gerekçeleriyle açıklayarak olaya nasıl el koyduğunu söyledi. Başkan Karalar, 236 belediye otobüsünün çalıştığını ve 80 tanesinin arızalı olduğunu kaydetti.

FATURA KABARIK ARAÇLAR ARIZALI!

Başkan Karalar, “Mevcut müteahhit firma her ay 1.6 milyon-1.7 milyonluk fatura keser ama arızalı araç sayısı azalmaz. Ben bu işlerin üzerine gittim. Birkaç sefer makine ikmale gittim, baktım ki klasik fatura kesiyor, param yok bilmem ne diyor. Parada alamıyor zaten. Biz biraz para ödemeye başladık. Şimdi ben arkadaşları aradım, çağırdım, bu sözleşmeyi feshedin dedim. Ben 1 milyon lira civarında yedek parça alacağım hem 1,6 milyon civarında fatura kesecek. Arızalı araç sayısı her ay artacak, kesin bitirin bunu dedim” ifadesini kullandı.

SORUNU KARALAR NASIL ÇÖZDÜ=
BMC ve TEMSA servisinden fiyat istediklerini kaydeden Karalar, ”Çok ilginç bir şey çıktı, şaşıracaksınız. Yaklaşık 60 aracı 1 milyon liraya ayağa kaldırırız dediler. Biz her ay 1,6 milyon lira para ödüyoruz ve şuan 25 aracı ayağa kaldırdık ve servise girdi. Yani servis sayısını giderek artıracağız, arızalı servis sayısını da bu şekilde azaltacağız” diye konuştu. Başkan Karalar’ın kendi üslubu ile olaya yaklaşarak sorunu çözen önerilerle otobüsteki sıkıntıyı ortadan kaldıracak olması da Adanalıları sevindirdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Seyhan’da “işçi bayramı” var!

Seyhan’da “işçi bayramı” var!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık