Ana Sayfa Siyaset Develi, ''İktidarın eli vatandaşın cebinden çıkmıyor’

Develi, ''İktidarın eli vatandaşın cebinden çıkmıyor’

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Adana Milletvekili ve KİT Komisyonu Üyesi Turgay Develi, Feke ve Saimbeyli İlçelerini ziyaret ederek vatandaşların sorunun dinledi, başta Büyükşehir olmak üzere Feke ve Saimbeyli Belediye Başkan Adaylarına oy istedi. Turgay Develi, “İktidar partisi hala vatandaşın cebinden ne alırımın hesabını yapıyor” dedi.

Giriş Tarihi: 16 Mart 2014 Pazar 13:56
Develi, ''İktidarın eli vatandaşın cebinden çıkmıyor’

Cumhuriyet Halka Partisi Saimbeyli ilçe örgütü tarafından düzenlen toplantılara katılmak üzere Saimbeyli ilçesine yanında Büyükşehir Belediye başkan Adayı Yıldıray Arıkan olmak üzere giden Adana Milletvekili Turgay Develi, ilçe halkının sevgi gösterileriyle karşılandı. Develi, iktidarın Saimbeyli ilçesinden aldığı kamu kurumları nedeniyle ilçe halkının zor durumda kaldığını ve halkın feryat etme noktasında olduğuna dikkat çekti.

Saimbeyli de düzenlenen açık hava toplantısı adeta bir mitinge dönüştü. CHP Adana Milletvekili Turgay Develi, iktidarın halkın menfaatleri yerine yandaşlarına gereken desteği gösterdiğine dikkat çekerek şunları söyledi.

“AKP iktidarı 2002 den bu yana satmadığı yer kalmadı. Türkiye’yi iktidarları zamanında geriye götürmekten başka bir şey yapmadılar. İktidarın eli vatandaşın cebinden hala çıkmadı ve çıkarmaya da niyetleri yok. TEDAŞ da o kadar yolsuzluklar oldu, bu yolsuzlukları örtbas etmek için KİT komisyonlarında gelen raporları bile sakladılar. İktidarın artık suyu çıktı. Vatandaşın dayanacak gücü kalmadı. Saimbeyli ilçesinde bulunan tüm kamu kurumları alarak yakın ilçelere dağıttılar. Adliye de bir işiniz olsa Feke’ye, tapu kadostura da bir işiniz olsa Tufanbeyli’ye gitmeniz gerekecek. Saimbeyli ilçesini AKP iktidarı gözden çıkartmış. Ama biz CHP olarak iktidarımızda ilçeden alınan tüm kamu kurumlarını geri getireceğiz. Bunun sözünü şimdiden veriyorum. Önümüzde bir yerel seçim var. Artık Adana Bütünşehir Belediyesi tarafından idare edilecek hizmetle Bütünşehir Belediyesinden gelecek, Saimbeyli Belediye BaşkanAdayı Mehmet Cengiz ve Bütünşehir Belediye Başkan Adayımız Yıldıray Arıkan’ı birlikte seçerseniz hizmet akışı daha fazla olacaktır. Sizlerden hemşerilerim olarak her iki adayımıza da oy istiyorum. Ve her iki adayımızı da başkanlık koltuğuna oturtacağınıza inanıyorum. 30 Martta Saimbeyli de CHP şöleni olacak.”

Bütünşehir Belediye Başkan Adayı Yıldıray Arıkan da Saimbeyli’nin köylerinin artık mahalle konumuna geldiğini ve tüm hizmetlerin artık Bütünşehir Belediyesi tarafından yapılacağını belirterek şöyle konuştu.

“ Ben iki dönemdir belediye başkanlığı yapıyorum. Vatandaşın nasıl bir hizmet istediğini en iyi ben bilirim. Hem Seyhan da hem de Çukurova’da yaptığım hizmetler ortada, ben şimdi Bütünşehir Belediye başkanı olduğum zaman hizmetlerin nereye ve nasıl yapılacağını bilirim, hiçbir vatandaşımız hizmet yönünden mağdur olmayacaktır. Sizlerin çamurlu yollarınızı dahi biliyorum. O çamurlu yollardan sizleri kurtaracağım. Sizlerin hizmet eksiğinizi Mehmet Cengiz ile birlikte ortadan kaldıracağız. Ben size güveniyorum, sizde bana güvenin. 30 Martta CHP’nin zaferiyle çıkalım”

Saimbeyli ilçesinde yapılan açık hava toplantısına CHP Adana Milletvekili Turgay Develi, Bütünşehir Belediye Başkan Adayı Yıldıray Arıkan, Turizm eski Bakanı Timurçin Savaş, PM eski üyesi Işık Ayata, Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Necmettin Atay, Serdar Seyhan ve Zülfikar Deniz katıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz CHP'li Bulut, Bakan Koca'ya sordu...

CHP'li Bulut, Bakan Koca'ya sordu...

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık