Ana Sayfa Gündem Doğru: “Bizim işimiz hizmet onların ise yaygara”

Doğru: “Bizim işimiz hizmet onların ise yaygara”

AK Parti Adana Milletvekili Abdullah Doğru, hükümetin Tarım sektörü ile ilgili attığı adımları değerlendirdi ve üreticileri desteklemeye devam edeceklerini söyledi.

Giriş Tarihi: 16 Haziran 2020 Salı 13:22
Doğru: “Bizim işimiz hizmet onların ise yaygara”

“Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde hükümetimiz, tarım ve hayvancılık sektöründe devrim niteliğinde adımlar attı. Doğru çalışmalar neticesinde hayata geçirilen projeler ile üreticilerimizi desteklemeye devam ediyoruz'' diyen Doğru, şunları kaydetti:

''Hayata geçen her proje kendisinden sonra gelecek olan yeni projenin temelidir aslında. Durmak ve yorulmak bilmeden vatandaşlarımız için çalışıyoruz. Adana’mızı kalkındırmak ve Adanalı üreticilerimizi desteklemek adına çeşitli projeler ve destekler hayata geçiyor. Tarım ve Orman Bakanlığımızın Adana’mıza müjdeleri kapsamında; Kırsal Dezavantajlı Alanlar Kalkınma Projesinden 24,7 Milyon TL bütçe ve Kırsal Kalkınma Destekleri 13. Etap’ta 51 Proje için 31 Milyon TL hibe tahsis edildi. 3 Milyon adet fidan toprakla buluşturulacak. 6,3 Milyon fidan üretimi yapılacak. 1500 Dekar alanda 2 Adet Bal Ormanı tesis edilecek, 195 Aileye Orköy Kredi ve Hibe Desteği Sağlanacak, 30.000 adet delice aşılaması yapılacak, 41 Mahallede 2/B Orman Kadastro Çalışması Gerçekleştirilecek, Sosyal Ağaçlandırma Kapsamında 20.000 fidan dikilecek ve Defne Üretim Faaliyetleri kapsamında 800 Orman Köylümüzün 500.000 TL ek gelir elde etmelerini sağlayacağız. İmamoğlu Sulaması 3. Kısım İkmal İhalesi 18 Haziran’da TOKİ tarafından yapılacak. İş sonucunda 142,5 Bin hektar tarım arazisinin sulamaya açılmasını hedeflemekteyiz. Aşağı Seyhan Ovası Sulamalarının Basınçlı Borulu Şebekeye Dönüştürülmesi projesi sayesinde 1,7 Milyon Dekar arazi basınçlı sulama sistemine geçecek. Kalem kalem saymakla bitiremeyeceğimiz daha nice proje hayata geçiyor. Görüldüğü üzere devletimiz üreticimizin yanında durmaya devam ediyor. Etrafta yaygara kopararak milletimizin duygularını suistimal etme peşinde koşanlar milleti kandıramayacaklarını artık anlamalıdır. Bu yanlıştan dönmemek de elbette kendi tercihleridir onlar yaygaraya devam etsinler, bizim işimiz de sevdamız da millettir.”

 

“ÜRETİM AK PARTİ’NİN KORUMASI ALTINDA”

“Gerek Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki çalışmalarımız gerekse Tarım ve Orman Bakanlığımız ve kurumlarınca yaptığı çalışmalar neticesinde artık şunu çok net bir şekilde ifade edebiliriz ki; Türkiye’de üretim AK Parti’nin koruması altındadır. 1 hafta boyunca çeşitli muhalefet temsilcileri bahçe bahçe gezerek tertemiz üreticilerimizin duygularını manipüle ettiler. Kendilerinin devlet yönetmek gibi bir sorumlulukları olmadığından yalan siyasetine sırtlarını yasladılar. Hemşehrilerimizin taleplerinden bir haber olanlar millete rağmen siyaset yapmanın büyük bir yanlış olduğunu maalesef henüz kavrayamamışlardır. Yaşadıkları siyasi buhranın temel sebebi Özellikle tarımın başkenti Adana’mızda kıymetli hemşehrilerimizden hiçbir karşılık bulmayan söylemleridir. Milletten ve hizmetten bir haber olan bu arkadaşlar siyasi vizyonlarını kaos üzerine binâ etmeyi düstur edinmiş olabilirler ancak biz devlet yönetmekle, milletimize hizmet etmekle meşgulüz. Muhalefet etmek ile yalan söylemeyi birbirinden bir türlü ayıramamış olan muhalefet temsilcileri başarısızlıklarından ders çıkartamadıkları için milletimiz nezdinde sınıfta kalmaya devam edeceklerdir. Biz; AK Parti’yi kurarken milletimize nasıl daha iyi hizmet verebiliriz sorusuyla başladık. 19 yıldır tazeliğini koruyan bu sorunun istikametinden bir gün olsun ayrılmadık. Milletimizin neye ihtiyacı varsa hükümet olarak oradaydık, çözümler noktasında milletimizle istişare ettik ve hamdolsun milletimizin gönlünde müstesna bir yere sahip olduk. Bundan sonra da yine aynı bilinç ile milletimize hizmet etmeye devam edeceğiz.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Karalar: ''Ülkeyi yönetmeye talibiz''

Karalar: ''Ülkeyi yönetmeye talibiz''

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık