Ana Sayfa Siyaset DSP'liler Emekliler Derneği'ni ziyaret etti

DSP'liler Emekliler Derneği'ni ziyaret etti

Emeklilerin sorunlarını ve taleplerini dinleyen DSP Milletvekili adayları emeklilerin, yarı aç yarı yok yaşamaya mahkum edildiğini ileri söylediler

Giriş Tarihi: 2 Haziran 2015 Salı 12:08
DSP'liler Emekliler Derneği'ni ziyaret etti

DSP Adana 1. sıra Milletvekili adayı Ercan Akarpınar,."Emekliler, Türkiye'de önemli bir kitleyi oluşturuyor. Belki farkında değiller ama, ülkemizin kaderine yön verebilecek oy potansiyeline sahipler. Türkiye'nin üniter yapısını sorgulamayan, parlamenter sistemden yana, Atatürk milliyetçiliğini savunan emeklilerimizi Demokratik Sol Parti'ye oy vermeye davet ediyoruz. Oy oranımız azken bile, nasıl olacağını izah ederek, asgari ücretin net 2.000tl, emekli maaşlarının, 2.600tl olacağını, ve iş kuran emekliden kesilen %15 primin sıfırlanacağını ilk beyan eden parti olarak, Türkiye gündemine emeklimizin sıkıntısını taşıdık. Ve bu beyanımız sonrası, prim kesintisi düşürüldü, az da olsa maaşlara zam yansıdı. Partimiz oy oranını arttırdıkça temsilcisi olduğumuz emekçi ve emekli kesimin haklarını daha güçlü savunacaktır. Dedi.

Emeklilerin sosyal hayattan koparıldıklarını dile getiren Adana 2 sıra Milletvekili adayı Hakan Buldu, ise “Emeklilerimiz evlerinden sabah çıkıp akşama kadar tabana kuvvet hiçbir harcama yapmadan şehirde dolaşmaktadır. Zorunlu ihtiyaçlarına zar zor parasını denkleştiren emeklilerimiz sosyal hayata katılacak ekstra bütçeyi kendilerine ayıramamaktadır.’’dedi.

Emekli maaşlarının artış oranının trajik olduğunu belirten Buldu., “ Altı ay öncesine göre belirlenen enflasyon oranı üzerinden artış farkı emeklinin maaşına 6 ay sonra yansıtılıyor.Emeklimize aç veya tok nasıl yaşarsan yaşa deniliyor ’’ dedi.

DSP 3 Sıra Milletvekili adayı Birsen Bölükbaşı ise, “7 Haziran’dan sonra yaşana bilir bir Türkiye’yi oluşturmak için hepimize görev düşüyor. Daha özgür, daha refah, daha insanca bir yaşam için DSP’nin göreve gelmesi lazım. Ülkenin kalkınması tabandan olur. Emekli, asgari ücretli, taşeron işçileri, dar gelirli insanca bir yaşamı hak ediyor. Onun için başta emekliler olmak herkese görev düştüğünü söyledi

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz CHP'li Bulut, Bakan Koca'ya sordu...

CHP'li Bulut, Bakan Koca'ya sordu...

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık