Ana Sayfa Yaşam DÜĞÜN SALONLARI FEDERASYON YOLUNDA

DÜĞÜN SALONLARI FEDERASYON YOLUNDA

ADSOD’un davetlisi olarak Adana’da bir araya gelen yöneticiler önemli kararlar aldı

Giriş Tarihi: 9 Mart 2020 Pazartesi 10:45
DÜĞÜN SALONLARI FEDERASYON YOLUNDA

İstanbul Toplantı ve Düğün Salonu İşletmecileri Esnaf Odası (İSTDO) Başkanı Adem Sönmez, Türkiye genelindeki Düğün Salonları Dernekleri’ni federasyon çatısı altında toplamak için çalışmalar başlattıklarını belirterek, ‘’Sorunlarımızın birlik ve beraberlik içerisinde hareket edeceğiz’’ dedi.

İSTDO Başkanı Sönmez ve yönetim kurulu Adana’da gerçekleştirilen toplantıda Adana Düğün Salonları Organizasyon Derneği (ADSOD) Başkanı Ayhan Şirin ve salon işletmecileri ile bir araya geldi. İSTDO Başkanı Adem Sönmez, Türkiye genelindeki düğün davet, toplantı, kokteyl ve balo salonlarının üstün kalite standartları kapsamında çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.

Her derneğin faaliyetlerini ferdi olarak sürdüklerin anlatan Sönmez, bu dernekleri federasyon çatısı altında toplamak için yola çıktıklarını ve Türkiye genelindeki salon işletmecileri ile bir araya geldiklerini ifade etti.

Sönmez, düğün salonu işletmecilerinin çeşitli sorunlarının bulunduğunu ve her derneğin bu sorunları çözmek için büyük çaba sarf ettiğini ifade ederek, ‘’Hepimizin sorunu aynı. Bu sorunlarımızı n üst düzeyde daha rahat çözüleceğine inanıyoruz. Bunun yolu da örgütlü olmaktan geçer. Bu kapsamda federasyon olmak için yola çıktık. Bu konuda önemli mesafeler aldık. Düğün Salonu işletmecilerini federasyon çatısı altında toplayarak birlik ve beraberlik içerisinde hareket edeceğiz’’ dedi.

ADSOD Başkanı Şirin

ADSOD Başkanı Ayhan Şirin de federasyonlaşma konusunu sonuna kadar desteklediklerini ve sektördeki sorunların çözümü için taşın altına ellerini koymaya her zaman hazır olduklarını söyledi. Şirin, konuşmasında sektördeki en büyük sıkıntının sokak düğünleri olduğunu ifade ederek, Adana’da bunun engellenmesi için ilgili mercilere başvurularını yaptıklarını ve çözüm beklediklerini kaydetti.

Konuşmaların ardından toplantıda sorunların yanı sıra federasyonlaşma yolunda yol haritası çizildi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Propolisin kilosu 10 bin liraya dayandı

Propolisin kilosu 10 bin liraya dayandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık