Ana Sayfa Gündem Emekliler Derneği'nden Örnek Uygulama

Emekliler Derneği'nden Örnek Uygulama

Türkiye Emekliler Derneği Adana Şubesi, TOKİ’ye ev başvurusu için form dolduran üyelerinden dosya parası almıyor.

Giriş Tarihi: 12 Ekim 2015 Pazartesi 00:03
Emekliler Derneği'nden Örnek Uygulama

Türkiye Emekliler Derneği(TÜED)genel merkezinin girişimleriyle evi olmayan emekliler için Türkiye genelinde başlattığı “TOKİ’den uygun koşullarda ev edinme” kampanyası kapsamında, TÜED Adana Şubesi’ne de başvurular hızla artarak 12 bin kişiye ulaştı. TOKİ’nin yapacağı uygun ödeme koşullu 3+1 ve 2+1 evlere girebilmek amacıyla TÜED Adana Şubesi’ne akın eden emekliler, TOKİ’nin istediği bilgileri hazırlanan formlara doldurarak, dernek yönetimine teslim etmenin mutluluğunu yaşıyor. Emekli üyelerinin her derdine derman olmaya çalışan TÜED Adana Şubesi, emeklilerin zorlu yaşam şartlarını göz önüne alarak, bazı derneklerin aldığı 21 lira dosya parasını da almayarak, örnek bir uygulamaya imza atıyor.

Bugün yaklaşık 50 bin üyesiyle en büyük sivil toplum kuruluşu olan TÜED Adana Şubesi’nin Başkanı Seyfi H. İyiyürek, TOKİ’den ev edinmek isteyen üyelerinin başvurularını kabul ettiklerini, TOKİ’nin istediği formları da ücretsiz olarak üyelerine verdiklerini ve herhangi bir dosya parası da almadıklarını özellikle vurgulayarak, ”Yaptığımız bir çok anlaşmalarla emeklilerimizin bütçelerine karınca kararınca bir katkı sunmanın gayretinde olduk ve olmaya da devam ediyoruz. Bazı derneklerin ev için başvuran üyelerinden 21 lira dosya parası aldığını gelen şikayetler üzerine öğrenmiş olduk. Ancak, biz üyelerimizden böyle bir para talep etmiyoruz. Biz, her şeyi Allah rızası için yapıyoruz.” dedi.

“TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

Derneğe gelerek istenen bilgileri formlara aktaran emekliler de herhangi bir ücret ödemediklerinden dolayı sevinçli olduklarını ifade ederek, ”Hayat şartları nedeniyle ev sahibi olamadık. Aldığımız emekli maaşımızı da kılı kırk edip değerlendiriyoruz. Bazı derneklerin aldığı 21 TL ücreti Adana Şubesi almadığından dernek yönetimine teşekkür ediyoruz. “dediler.

“ARSA BEKLİYORUZ”

Genel merkezlerinin TOKİ ile görüşmelerini sürdürdüğünü de ifade eden Başkan İyiyürek,”Adana’da da çalışmalarımız büyük bir hızla sürmüş ve konuyu Valimiz Sayın Mustafa Büyük’e de aktarmıştık. Milli Emlak’tan uygun arsanın çıkmasını bekliyoruz. Umarız, hükümetimizin kurulmasından sonra bu işler daha da hız kazanır ve kısa bir zaman içerisinde üye kardeşlerimiz uygun koşullarda TOKİ’den ev sahibi olurlar.” şeklinde konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Hasan Saltık Altın Koza’da anıldı…

 

Hasan Saltık Altın Koza’da anıldı…  

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık