Ana Sayfa Gündem Emeklilerin gözü 2 Temmuz'da

Emeklilerin gözü 2 Temmuz'da

Türkiye Emekliler Derneği Adana Şube Başkanı İyiyürek, kongrelerinin geride kaldığını belirtip dikkatlerini intibakla ilgili Yargıtay’a çevirdiklerini söyledi.

Giriş Tarihi: 22 Mart 2015 Pazar 11:14
Emeklilerin gözü 2 Temmuz'da

Türkiye Emekliler Derneği Adana Şube Başkanı Seyfi Hüseyin İyiyürek, 13. Olağan Genel Kurulu’nu huzur içinde geçirdiklerini belirterek,” Artık önümüzde yeni hedeflerimiz var. Öncelikli olarak da Yargıtay kararını bekliyoruz. Yüzbinlerce emekli kardeşimiz 2 Temmuz 2015’de verilecek karara kilitlendi. Bizim de umudumuz bir hayli fazla.” yorumunda bulundu.

Kongrede tekrar başkan seçilen ve tebrik ziyareti yağmuruna tutulan İyiyürek, tüm dikkatlerini intibakın alınması için açılan mahkemeye çevirdiklerini belirterek, şunları söyledi:

“2000 ve 2000’den sonra emekliler için görülen intibak mahkemesi davası 17 Mart 2015 tarihinde görüldü ve bu mahkeme kazanıldı. Davamız Yargıtay’a taşındı. Yargıtay da 2 Temmuz 2015 tarihinde toplanacak ve bununla ilgili nihai kararını verecek. Buradan çıkacak olumlu kararla milyonlarca emekli kardeşimizin aylık maaşlarında bir artış söz konusu olacaktır. Yaşamlarının ikinci baharında olan emekli kardeşlerimiz bu karara odaklandı. Beklemekten başka bir çaremiz yok.”

“KARDEŞLERİMİZİN HİZMETKARIYIZ”

Türkiye Emekliler Derneği Genel Başkanları Kazım Ergün’ün divan başkanlığında gerçekleştirdikleri kongrelerinin büyük bir olgunluk içerisinde ve heyecanlı bir şekilde sonuçlandığını belirten Başkan İyiyürek, bu konuda da görüşlerini şöyle ifade etti:

“Bir kongre heyecanını daha geride bırakmanın huzuru içerisindeyiz. Öncelikli olarak Genel Başkanımız Kazım Ergün beye ve divan heyetini oluşturan değerli başkanlarımıza çok teşekkür ediyoruz. İki adayın yarıştığı kongremize gelerek, değerli zamanlarını burada geçiren ve oylarını kullanan üye kardeşlerimiz bizleri onurlandırdı. Ben ve yönetim kurulundaki arkadaşlarım Yaşar Tekin, Sabit Bakıner, Mustafa Kastalmış, Sabahattin Metiner, denetim kurulundaki arkadaşlarımız Muzaffer Gıdık, Ramazan Özel ve Mehmet Efeoğlu ile üyelerimize çok teşekkür ediyoruz.

Onların güven oyuyla yeni bir döneme girmiş bulunmaktayız. Yönetimimiz üyelerimizden aldığı güçle yeni bir heyecanla, onların bütçelerine olumlu katkı sunmak için çalışmalarımıza kaldığımız yerden devam edeceğiz. Yapacağımız yeni anlaşmalarla, emekli kardeşlerimizin bütçelerine karınca kararınca bir katkı sunmanın gayretinde olacağız. Üye kardeşlerimizin hizmetkarı olarak, kendilerinin güvenine layık olabilmek amacıyla, tüm iyi niyetimizle çalışmalarımızı sürdüreceğiz.”

 

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Hasan Saltık Altın Koza’da anıldı…

 

Hasan Saltık Altın Koza’da anıldı…  

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık