Ana Sayfa Gündem Engelliler sertifikalarını aldı

Engelliler sertifikalarını aldı

Umut Dayanışma Engelliler Derneği ile İŞKUR tarafından ortaklaş yapılan ‘Kasa Elemanı Eğitim Kursu’ tamamlandı. Kursu başarıyla tamamlayan engelli kursiyerlere sertifikaları törenle verildi.

Giriş Tarihi: 15 Şubat 2016 Pazartesi 12:55
Engelliler sertifikalarını aldı

Umut Dayanışma Engelliler Derneği binasında yapılan törene Kent Konseyi Engelli Meclisi Başkanı Ali Duran Karakaya, Artı Özel Eğitim Gönüllüleri Derneği Başkanı Didem Sürenler, Engelli Bireyler İş ve Meslek Edindirme Derneği Başkanı Sabiha Taciser Derici, Umut Dayanışma Engelliler Derneği  Başkanı  Sevim Eyrisakal, Umut Dayanışma Engelliler Derneği Fahri Başkanı Esin Parlak, Artı Özel Eğitim Gönüllüleri Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Fatoş Başak Şen ve dernek üyeleri katıldı.

3,5 ay süren kursun amacının engellilerin daha geniş sektörlerde iş bulma imkanı olduğunu vurgulayan Umut Dayanışma Engelliler Derneği Başkanı Sevim Eyrisakal, sözlerine şöyle devam etti; "Burada aynı zamanda İşkur vasıtasıyla eğitimlere gelen engelliler ücrette aldı. 3,5 ayın süren kursun sonunda sınav gerçekleştirildi. Sınav sonunda başarılı olan 15 kursiyer sertifika almaya hak kazandı. Verilen bu sertifika ile hem bir işyerine girip çalışılabilecek hem de kendi işlerini kurabilecekler. Bize destek veren herkese teşekkür ediyorum. Ayrıca bizi hiçbir zaman yalnız bırakmayan fahri başkanımız Esin Parlak Adana iş dünyasının önemli isimleri ile de bizleri tanıştırıyor. Yeni yeni fahri üyeler kazanıyoruz " dedi.

Güzel bir projeye imza attıkları için Umut Dayanışma Engelliler Derneği başkanını ve üyelerini kutlayan Kent Konseyi Engelli Meclisi Başkanı Ali Duran Karakaya ise "Az imkanlarla çok iş yapan bir dernek olarak başarılı çalışmalara imza atıyorlar. Projede emeği geçen dernek üyesi ve dernek gönüllüsü herkesi kutluyorum. Biz engelli bireylerin istihdam konusundaki yaşadığı sıkıntıları çok yakınen biliyoruz. Bu tür kurslar ve sertifikalar engellilerin yaşamda daha sıkı tutunmaları için büyük avantaj sağlayacaktır" şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından sınavda başarılı olan kursiyerle sertifikaları verildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Avukatların otopark sorunu çözülüyor

Avukatların otopark sorunu çözülüyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık