Ana Sayfa Gündem Engellilerle sağlıklı iletişim eğitimi

Engellilerle sağlıklı iletişim eğitimi

Adana Kent konseyi engelli meclisi ve Şehir Hastanesi koordinesinde yaklaşık 500 hastane çalışanının katılımı ile gerçekleştirilen “engelli bireylerle sağlıklı iletişim” farkındalık eğitimi düzenlendi.

Giriş Tarihi: 27 Mayıs 2019 Pazartesi 12:02
Engellilerle sağlıklı iletişim eğitimi

Burada konuşan Adana  Kent Konseyi Engelli Meclisi Başkanı Ali Duran Karakaya ve Adana Kent Konseyi Engelli Meclisi Yürütme Kurulu Üyesi Av.Ilker Bahçeci dezavantajlı grup olan engelli bireylerle sağlıklı iletişim konusunda bilgilerini aktardılar.

Engelli Meclisi Başkanı Ali Duran Karakaya  eğitimin önemine değinerek, “Hastane personellerimiz  her gün vatandaşlarımızla birebir, yüz yüze iletişim kuruyor. Bu yüzden engelli farkındalığı ve iletişimi açısından personelimizin eğitimi ve tavrı büyük önem taşıyor. Bugün sağlıklıyız ancak hayatta başımıza ne geleceği belli olmaz. Hepimiz kendimizi birer engelli adayı gibi düşünerek hareket etmeliyiz, engellilerle iletişimizi onların hayatlarını kolaylaştıracak şekilde kurmalıyız” diye konuştu.

Adana Şehir Hastanesinin  Engelsiz Mekan için uygun şartlara sahip olduğunu Adana Kent Konseyi Engelsiz Mekan Komisyonu tarafından değerlendirildiği ve onaylandığını belirterek önümüzdeki günlerde Adana Valiliği İl Sağlık Müdürlüğünün katılımıyla tören düzenlenerek plaket takdim edileceğini de ekledi.. 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Memur-Sen’den seyyanen zam talebi

Memur-Sen’den seyyanen zam talebi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık