Ana Sayfa Spor Fırat’ın adı sonsuza kadar yaşayacak

Fırat’ın adı sonsuza kadar yaşayacak

Trafik kazasında hayatını kaybeden Sarıçam Burukspor futbolcusu Fırat Sarıçam’ın adı, MHP Sarıçamlı meclis üyelerinin önergesiyle ilçedeki bir caddeye verilecek.

Giriş Tarihi: 17 Kasım 2013 Pazar 15:12
Fırat’ın adı sonsuza kadar yaşayacak

Burukspor futbol takımının U17 futbol takımında forma giyen Fırat Sarıçam, takımının deplasman maçında forma giydikten sonra Adana’ya dönerken takımı taşıyan aracın Karataş yolunda kaza yapması sonucu hayatını kaybetmişti.

Tüm ilçeyi yasa boğan bu elim kaza sonucu hayatını kaybeden Fırat’ın adının ilçede sonsuza kadar yaşatmak amacıyla bir caddeye verilmesi için MHP Sarıçam İlçe Başkanı Mehmet Koca, yönetim kurulunu toplayarak bir karar aldırdı. MHP’li Sarıçam Belediye meclis üyeleri bu kararı, Sarıçam ilçe belediye meclisinde gündeme getirdiler. Sarıçam Meclis Başkanlığına MHP gurubu adına bir önerge veren MHP’li meclis üyeleri Bayram Eroğlu, Vedat Cengiz ve Mustafa Kızılelma Fırat Sarıçam adının Şahintepe mahallesinde bulunan 3092 sokağa verilmesini talep ettiler.

Önergeyi görüşen Sarıçam belediye meclisi, MHP gurubunun vermiş olduğu önergeyi oybirliğiyle kabul etti ve böylece Fırat Sarıçam adının caddeye verilmesi kesinlik kazandı.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan MHP Sarıçam İlçe Başkanı Mehmet Koca, “Fırat kardeşimiz, umut vaat eden bir futbolcu olmasının yanı sıra örnek kişilikte bir sporcu ahlakına sahip bir değerimizdi. Onu elim bir kazada kaybettik. Daha hayatının baharında toprağa verdiğimiz Fırat kardeşimizin acısı, sadece ailesi ve arkadaşlarını değil tüm Sarıçam’ı yaktı kavurdu. Bizler faniyiz ancak bu örnek kişilikte genç  bir sporcu olan kardeşimizin adının sonsuza kadar yaşaması gerektiğin düşündük. Olayı MHP Yönetim kurulumuza getirdim ve yönetim kurulumuzda alınan bu kararı meclis üyelerimiz vasıtasıyla Sarıçam belediye meclisinde önergeye dönüştürdük. MHP gurubu adına verdiğimiz önergenin oybirliğiyle kabul edilerek Fırat kardeşimizin adının Şahintepe mahallesindeki bir sokağa verilecek olması, bizleri son derece sevindirmiştir. Bu vesile ile tekrar Fırat kardeşimize Allah’tan rahmet diliyor acılı Sarıçam ailesine sabırlar diliyorum'' dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yeni Statta ilk galibiyet

Yeni Statta ilk galibiyet

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık