Ana Sayfa Gündem Fotoğraflarla Nostaljik Adana yolculuğu başladı

Fotoğraflarla Nostaljik Adana yolculuğu başladı

Adana’nın yüzyıl önceki halini gösteren karma fotoğraf sergisi Çukurova Belediyesi Orhan Kemal Kültür Merkezi’nde açıldı. Serginin açılışını yapan Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “Böylesine anlamlı bir sergiye ev sahipliği yapmanın heyecanını yaşıyorum” dedi.

Giriş Tarihi: 2 Şubat 2016 Salı 11:03
Fotoğraflarla Nostaljik Adana yolculuğu başladı

Çukurova Belediyesi özel bir fotoğraf sergisine ev sahipliği yapıyor. Fransızlar, Amerikalılar ve National Geographic mensubu uzmanlar tarafından 1900’lerin başında çekilen fotoğraflar Çukurova Belediyesi Orhan Kemal Kültür Merkezi fuayesinde sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Eski Adana Fotoğrafları adlı sosyal medya grubunun kurucuları Sabri Gül, Orhan Kapılı, Nuri Erbas ve Nevzat Hız tarafından hazırlanan serginin açılışını CHP Adana Milletvekili Zülfikar Tümer ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin birlikte yaptı.  Tarihi değeri olan çok özel bir sergiyi açmaktan mutlu olduğunu ifade eden Çetin şunları söyledi:

ADANA’NIN YAKIN TARİHİNE GİTMEK

“Çok özel, güzel ve anlamlı bir sergiyle karşınızdayız. Adana sevdalıları Adana’nın eski hallerini merak ediyorduk. Doğrusu böyle bir sergiyi açmaktan, Adana’nın yakın tarihine gitmek ve nostaljik bir yolculuğa çıkmaktan heyecan duyuyorum. Biz Çukurova’yı kültür, sanat ve festivaller şehri yapma konusundaki sözümüzü tutmaya devam ediyoruz. Sanatın, sanatçının yanındayız. Göreve geldiğimizde bir tek sergi salonunun dahi olmadığı Çukurova’da bugün 4 sergi salonu birden var. Her türlü sanat etkinliğini önemsiyoruz.”

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Avukatların otopark sorunu çözülüyor

Avukatların otopark sorunu çözülüyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık