Ana Sayfa Gündem Gazeteci Metin Türkyılmaz'ı kaybettik

Gazeteci Metin Türkyılmaz'ı kaybettik

Anadolu Ajansı Eski Ekonomi Haberleri Müdürü, Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) Eski Genel Sekreteri ve Ajans Bizim’in kurucu ortaklarından gazeteci Metin Türkyılmaz hayatını kaybetti.

Giriş Tarihi: 9 Nisan 2021 Cuma 13:41
Gazeteci Metin Türkyılmaz'ı kaybettik

Anadolu Ajansı Eski Ekonomi Haberleri Müdürü, Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) Eski Genel Sekreteri ve Ajans Bizim’in kurucu ortaklarından gazeteci Metin Türkyılmaz hayatını kaybetti.

Yakalandığı Covid-19 rahatsızlığı nedeniyle bir süredir Ankara’da hastanede tedavi gören Metin Türkyılmaz, dün sabah yaşama veda etti. Kocaman yürekli Metin Türkyılmaz’ın cenazesi bugün Ankara’da toprağa verilecek.

Metin Türkyılmaz

Babasının öğretmenliği dolayısıyla 1966 yılında Rize'de doğdu. İlkokul, ortaokul ve liseyi Ankara'da bitirdi. 1983 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'ne girdi. 1987 yılında okulu bitirdikten sonra 1990 yılında İstanbul Hukuk Fakültesi'ni kazandı

Metin Türkyılmaz, basının muhabirlik, editörlük, yöneticilik, danışmanlık dahil hemen her alanında 30 yılı aşkın mesleki deneyime sahiptir ve ekonomi alanında uzman bir gazeteciydi. 

Türkyılmaz, gazeteciliğe 1990 yılında Anadolu Ajansı'nda (AA) başladı. Bu kurumda İstanbul ve Ankara'da muhabirlik ve editörlük yaptı. AA Ekonomi Haberleri biriminde 1995-2008 döneminde müdür yardımcılığı, 2008-2012 döneminde müdürlük görevlerinde bulundu. Türkiye Gazeteciler Sendikası’nda(TGS) genel sekreterlik görevinde de bulundu.

Sürekli basın kartı sahibi Türkyılmaz, gazeteciliğin yanı sıra basın meslek örgütlerinde ve kamusal etkinliklerde çeşitli sorumluluklar aldı. 1996 sonrasında, Ekonomi Muhabirleri Derneği'nin Genel Sekreterliği'ne seçildi ve meslek örgütünün organizasyonlarını üstlendi. 2012 yılında AA'dan ayrıldıktan sonra Türkiye Ziraat Odaları Birliği'nde görev yapan Türkyılmaz, basın danışmanı kimliğiyle ajans haberciliğinin abone ayağındaki süreçleri yönetti.  

Mesleki deneyimlerine yenilerini katma çabasını sürdüren Türkyılmaz, Dünya Gazetesi'nde serbest gazeteci olarak ''mevzuat muhabirliği'' yapıyordu.

Ajans Bizim'in kurucu ortağı olan Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nü bitiren Metin Türkyılmaz, İstanbul Hukuk Fakültesi'nde de öğrenciliğini sürdürüyordu.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz “Aleviler bu toplumun çimentosudur”

“Aleviler bu toplumun çimentosudur”

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık