Ana Sayfa Gündem Göçhan: ‘’Terör olayları Doğu ve Güneydoğu’da turizmi bitirdi’’

Göçhan: ‘’Terör olayları Doğu ve Güneydoğu’da turizmi bitirdi’’

CHP Adana Milletvekili Adayı Turizmci Nesrin Göçhan, artan terör olaylarının Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgeleri’nde turizmi bitirdiğini söyledi.

Giriş Tarihi: 21 Ekim 2015 Çarşamba 09:30
Göçhan: ‘’Terör olayları Doğu ve Güneydoğu’da turizmi bitirdi’’

Göçhan, yaptığı açıklamada,  çözüm süreciyle birlikte sektör temsilcilerinin yaptığı tanıtım çalışmalarıyla Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgeleri’nin turizmde yakaladığı ivmenin, hükümetin uyguladığı yanlış politikalar sonucu artan terör olaylarının ardından yeniden sekteye uğradığını belirtti.

Göçhan, 40’ı aşkın sektörü yakından ilgilendiren turizmin  istihdam yaratmasının yanında sağladığı döviz girdisiyle ekonomiye önemli ölçüde gelir kazandırdığını ifade ederek, şöyle konuştu:

-‘’SEKTÖR TEMSİLCİLERİ KAN AĞLIYOR’’-

‘’ Turizm barıştır.  Barışın ve huzurun olduğu yerde turizm olur ve gelişir.  Ancak, AKP hükümetinin uyguladığı yanlış politikalar sonucu artan terör olayları Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgeleri’nde turizmi bitirdi.  Terör olayları nedeniyle yabancı ülkelerin gözünde bölge riskli destinasyonlar arasında gösterilmeye başlandı. Ayda yaklaşık 200 bin, yerli ve yabancı ziyaretçinin geldiği Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da terör saldırıları nedeniyle turistler rezervasyonlarını bir bir iptal etti. Otellerdeki doluluk oranları da yüzde 5'in altına düştü. Yöredeki sektör temsilcileri kan ağlıyor.

1 Kasım’da CHP olarak iktidara geldiğimizde her alanda olduğu gibi turizmde de toparlanma olacak.  CHP iktidarında, turizm sektörü ayağı yere basan turizm politikaları ile canlılık ve verimlilik sağlanacaktır.  Barış isteyen bölge halkı turizmden hak ettiği payı yeniden alacak. Turizm ve diğer alanlarda ayağa kalkmak için oylarımızı CHP’de birleştirelim.’’

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Hasan Saltık Altın Koza’da anıldı…

 

Hasan Saltık Altın Koza’da anıldı…  

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık