Ana Sayfa Gündem Göger: "Bayram alışverişinde de tedbiri elden bırakmayalım"

Göger: "Bayram alışverişinde de tedbiri elden bırakmayalım"

Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (Adana ESOB) Başkanı Niyazi Göger, yaklaşan Ramazan Bayramının çarşı pazara hareketlilik getireceğine dikkati çekerek, esnaf ve alışverişe çıkacak vatandaşları virüs salgınına karşı, maske kullanımı ve sosyal mesafe kuralları konusunda uyardı.

Giriş Tarihi: 15 Mayıs 2020 Cuma 09:54
Göger:

Uzmanların kalabalık ortamlarla virüs bulaşma riskinin daha yüksek olduğu yönündeki açıklamalarını hatırlatan Birlik Başkanı Niyazi Göger, bayram alışverişi için insan yoğunluğunun fazla olduğu AVM ve zincir marketler yerine, aynı anda daha az sayıda müşteriye hizmet verilen küçük esnafın tercih edilmesini önerdi.

Adana ESOB Başkanı Niyazi Göger, pandemi nedeniyle durgunluk yaşayan piyasaların Ramazan Bayramı alışverişiyle birlikte yeniden canlanacağını dile getirdi. Başta gıda ve giyim olmak üzere bir çok sektörde bayram bereketinin yaşanmasını beklediklerini dile getiren Birlik Başkanı Niyazi Göger, "Koranavirüs salgınına karşı alınan tedbirler gereği geçmiş yıllara nazaran bu bayram, alışveriş temposu az da olsa düşebilir. Ancak yaşanacak düşüşe rağmen bayram alışverişine çıkacak vatandaşlar çarşı pazara hareketlilik getirecek, işleri açılan esnafımıza bayramı erken yaşatacaktır" dedi.

Bayram alışverişinin pandemi sürecinde sıkıntılı günler yaşayan esnafa can suyu olacağının altını çizen Adana ESOB Başkanı Niyazi Göger, "Sermayesiyle, öz kaynaklarıyla tamamen yerli ve milli olan küçük esnafımız vatandaşın taleplerini karşılamak için hazırlıklarını tamamladı. Adanalı hemşehrilerimiz, her keseye uygun, sağlıklı ve güvenilir ürünlerle hizmet sunan esnafımızdan gönül rahatlığıyla bayram alışverişini yapabilir" diye konuştu.

 

SOSYAL MESAFE VE MASKE UYARISI

Adana'nın koronavirüsle mücadele sürecinde iyi bir sınav verdiğini, küçücük bir ihmalin dahi verilen tüm emekleri boşa çıkartacağına dikkati çeken Birlik Başkanı Niyazi Göger, bayram alışverişinde de tedbirin elden bırakılmaması uyarısında bulundu. Tıp otoriterlerinin, kalabalık ortamlarda koronavirüsün daha çabuk ve hızlı yayıldığı, bu nedenle bulaşma riski yüksek kalabalık ortamlara girilmemesi yönünde açıklamalar yaptığını hatırlatan Başkan Niyazi Göger, bayram alışverişi için insan yoğunluğunun fazla olduğu AVM ve zincir marketler yerine, sosyal mesafenin daha rahat korunabileceği, aynı anda daha az sayıda müşteriye hizmet sunulan küçük esnafın tercih edilmesini önerdi. Başkan Niyazi Göger, alışveriş sırasında hem esnafın hem de vatandaşların, mutlak suretle maske takmaları gerektiğinin de altını çizdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Apartman görevlilerine Kılıçdaroğlu ve Karalar desteği

Apartman görevlilerine Kılıçdaroğlu ve Karalar desteği

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık