Ana Sayfa Yaşam Günlük 500 ton çöp toplanıyor

Günlük 500 ton çöp toplanıyor

Yüreğir Belediyesi temizlik işleri çalışanlarının mesaisi günün ilk ışıkları ile başlıyor. Her gün sabah 06.00'da iş başı yapan ekipler dört bir koldan köyler dahil ilçenin bütün mahallelerini temizliyor.

Giriş Tarihi: 29 Şubat 2016 Pazartesi 16:10
Günlük 500 ton çöp toplanıyor

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan "Yeni aldığımız donanımlı ve modern araçlarımızla üzerlerine düşen görevi en iyi şekilde yapan ekiplerimize, görünmez kahramanlara teşekkür ediyorum." dedi.

 

GÜNLÜK 500 TON ÇÖP TOPLANIYOR

Çevre temizliğinin sağlanması ve vatandaşların daha sağlıklı bir ortamda yaşayabilmesi için Yüreğir'de bütün tedbiri alan Yüreğir Belediyesi Temizlik Müdürlüğü ekipleri sabah erken saatlerde göreve başlayarak her türlü evsel katı atık ve çöpün toplanması ve aktarma istasyonuna naklini yapıyor. Yaz, kış, yağmur, çamur demeden gece 24.00'e kadar çalışan ekipler cadde ve sokakları temizliyor, konteynırları yıkıyor ve dezenfekte ediyor, moloz ve yıkıntı atıklarını toparlayarak depolama istasyonuna naklediyor. Meydanlar, trotuarlar, boş alanlar ve semt pazarlarının temizliğini de düzenli olarak yapan ekipler Yüreğir'de günlük yaklaşık 500 ton çöp topluyor.

 

GÖRÜNMEZ KAHRAMANLARA TEŞEKKÜR

Daha temiz bir Yüreğir için çalışmalarını sürdüren ekiplere teşekkür eden Başkan Çelikcan "Adana'nın merkezinde 419 bin nüfusla ikinci büyük ilçeyiz. Sorumluluğumuz büyük farkındayız ve bu bilinçle hareket ediyoruz. Vatandaşlarımızın da desteği ile müreffeh bir Yüreğir için mücadele ediyoruz. Modernize etiğimiz araç filomuzla ekiplerimiz her gün dört bir koldan ilçemizin temizliğini yapıyor. Göreve geldiğimiz günden itibaren temizlik konusunda ciddi adımlar attık. İlçedeki ağzı açık varillerin yerine çevreye kötü koku yaymayan kapaklı çöp konteynırları yerleştirdik. İlçemize bağlı köyleri de yeni çöp konteynırlarla buluşturduk. Caddeler, sokaklar, ana arterler, pazar yerlerimiz, camilerimiz kısaca ilçemiz düzenli olarak temizleniyor. Ekiplerimiz daha temiz bir Yüreğir için, vatandaşlarımızın sağlığı ve huzuru için var gücü ile çalışıyor. Onlar görünmez kahramanlar. Gayretli çalışmalarından dolayı ekiplerimizi kutluyorum." şeklinde konuştu.

 

TEMİZ YÜREĞİR, MUTLU YÜREĞİRLİ

Yüreğir'de 2009 yılından günümüze her alanda yaşanan değişimin en hızlısı Yüreğir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü'nde yaşandı. Araç ve makine parklarına milyon liralık yatırımlarla daha önceden kiralık olarak kullanılan bir çok araç belediye bünyesine dahil edilerek büyük bir tasarruf sağlandı. Başkan Çelikcan'ın hedefi 'Temiz Yüreğir, Mutlu Yüreğirli'

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Öztanrıöver'in kızı eczane açtı

Öztanrıöver'in kızı eczane açtı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık