Ana Sayfa Spor Hadi: ''Tüm branşlarda yeni yetenekler kazanmalıyız''

Hadi: ''Tüm branşlarda yeni yetenekler kazanmalıyız''

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi, bölge antrenörlerinin okulları tarayarak, sporcu, kulüp ve aile üçgeniyle tüm branşlarda yeni yetenekler kazanmalarını gerektiğini söyledi.

Giriş Tarihi: 13 Ocak 2014 Pazartesi 10:58
Hadi: ''Tüm branşlarda yeni yetenekler kazanmalıyız''

Hadi, Menderes Spor Salonu Toplantı Odası’nda 61 bölge antrenörüyle gerçekleştirdiği sezon değerlendirme toplantısında yaptığı konuşmada, antrenörlerin daha özverili davranarak spor yapmak isteyen her kesime ulaşmalarını istedi.

Antrenörlerin eksik olan malzeme ve araç-gereçleri tamamlayacaklarını ifade eden Hadi, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bazı antrenörlerin istediğimiz gibi verimli olmadıklarını gözlemliyorum. Tüm antrenörlerin mesai kavramı düşünmeden daha çok çalışmalarını bekliyorum. Okulları tarayarak sporcu, kulüp ve aile üçgeniyle tüm branşlarda yeni yetenekler kazanmalıyız. Günlük, haftalık ve aylık çalışma programını hazırlayarak bizlerle paylaşmanızı bekliyoruz. Tüm antrenörler aldıkları maaşı hak etmeleri gerekir. Bizlerin asli görevi, tüm okul ve kulüplere ayrıca spor yapmak isteyenlere hizmet vermek olmalıdır. Çevremizde ve sokaklarda uyuşturucu ve kötü alışkanlıkları bulunan çocuk sayısı azımsanmayacak derecede fazla. Sokağa itilen çocukların vebali antrenörlerin sırtında. Bunları spora kazandırmalıyız.”

-TESİSLER VE PERSONEL ANTRENÖRLERİN HİZMETİNDE-

Antrenörlerin il seçmeleri yapmadan sporcuları Türkiye birinciliklerine götürmelerinin yanlış olduğunun altını çizen Hadi, “15 gün veya ayda bir tüm branşlarda antrenörlerin müsabaka yaparak kaliteyi artırmalarını istiyorum.  Kapım 24 saat tüm antrenörlere açık. Tüm antrenörlerin proje üretmeleri bekliyorum.  Tesisler ve personel antrenörlerin hizmetinde.  Bizlerden habersiz hiçbir antrenör başka bir kulüpte ve projede görev almasın” diye konuştu.

Hadi, Adana’da yeni tesisler kazanıldığını, spor potansiyelinin yüksek olduğunu belirterek, “Antrenörler Türkiye’deki derecelerle yetinmemeli. Hedef Avrupa ile yarışmak olmalıdır” dedi.

Toplantıya, antrenörler, Gençlik Hizmetleri Şube Müdürleri Kazım Tekin, Mahmut Kır, Mehmet Büyüktatlı ve Spor Servisi Şefi Hanifi Altun katıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Dört dörtlük şimşek

Dört dörtlük şimşek

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık