Ana Sayfa Gündem Hayvansal gıda alırken dikkat!

Hayvansal gıda alırken dikkat!

Adana Veteriner Hekimler Odası Başkanı Nihat Köse, Ramazan ayında hayvansal gıda tüketiminin artması nedeniyle uyarılarda bulundu.

Giriş Tarihi: 30 Haziran 2015 Salı 10:51
Hayvansal gıda alırken dikkat!

Koza TV’de yayınlanan ve Gazeteci Murat Berhun’un hazırlayıp sunduğu “Parantez” prdogramına konuk olan Adana Veteriner Hekimler Odası Başkanı Nihat Köse, Hayvansal gıda alırken ürünlerin, mutlaka Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’ndan izinli olup olmadığına bakılmasının önemli olduğunu kaydetti.

Özellikle Etlerin Veteriner Hekimlerce denetlendiğini gösteren mührün olmasına özen gösterilmesi gerektiğine dikkat çeken Köse şunları söyledi;

“Ramazanda hayvansal gıda alırken tüketiciler dikkatli olmalıdır. Ürün satın alıken, Paketli olmayan ürünlerin alınmamasına, Süt ve süt ürünlerinin +4C de, et ve balık ürünlerinin +2C de ve dondurulmuş gıdaların -18C de saklandığını görerek alışverişin yapılmasına dikkat edilmeli. Ayrıca Market alışverişlerinde önce kuru gıda ve başka ürünlerin en sonunda da soğuk havada saklanması gereken ürünleri satın alıp en kısa sürede eve götürülerek aynı koşullarda saklamaları halkımızın sağlığı için önemlidir”

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Soner Çetin’den yeni yurt müjdesi

Soner Çetin’den yeni yurt müjdesi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık