Ana Sayfa Ekonomi İstanbullu inşaatçılar Adana’yı çok beğendi

İstanbullu inşaatçılar Adana’yı çok beğendi

Türkiye İş Adamları ve Sanayiciler Konfederasyonu’na (TUSKON) bağlı Marmara İş Hayatı Dernekleri Federasyonu (MARİFED) altında faaliyetlerini yürüten Vifak Sanayici ve İş Adamları Derneği (VİSİAD) üyesi İstanbullu inşaatçılar Anadolu Girişimci İşadamları Derneği’ne (AGİD) konuk olarak derneğin İnşaat Komisyonu üyeleriyle ikili iş görüşmeleri yaptılar.

Giriş Tarihi: 17 Kasım 2013 Pazar 10:23
İstanbullu inşaatçılar Adana’yı çok beğendi

AGİD Başkan Yardımcısı ve İnşaat Komisyonu Başkanı Hakkı Polat ve komisyon üyeleri tarafından ağırlanan iş heyeti adına konuşan VİSİAD Başkan Yardımcısı Zafer Topçu, Adana’da inşaat sektöründe faaliyet gösteren AGİD üyesi firmalarla tanışmak ve iş imkanlarını görüşmek için geldiklerini söyledi. VİSİAD’ın yeni kurulan bir dernek olduğunu ifade eden Topçu, “Üyelerimizin ufkunu açmak ve yeni pazarlar bulmalarına yardımcı olmak için çeşitli illere ziyaretler düzenliyoruz. Bu illerin ekonomilerini, iş imkanlarını aynı zamanda da tarihi ve kültürel mekanlarını gezme fırsatı buluyoruz.” dedi.

 

AGİD’in faaliyetleri hakkında konuk işadamlarına bilgiler veren Başkan Yardımcısı Hakkı Polat da Adana’daki yatırım olanaklarını anlattı.

 

VİSİAD İnşaat Komisyonu Başkanı Ömer Koçoğlu da Adanalı firmalarla ortak işler yapabileceklerini söyledi. VİSİAD bünyesinde üreticiden tedarikçiye kadar çok sayıda inşaat firması barındırdıklarını belirten Koçoğlu, Adanalı inşaatçıları İstanbul’a davet etti. VİSİAD Komite Koordinatörü Özcan Yılmaz ise AGİD’in misafirperverliğinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

 

Konuşmalardan sonra, AGİD Başkan Yardımcısı ve İnşaat Komisyonu Başkanı Hakkı Polat VİSİAD Başkan Yardımcısı Zafer Topçu, günün anısına karşılıklı plaket taktim ettiler. VİSİAD İnşaat Komisyonu Başkanı Ömer Koçoğlu da, AGİD Yönetim Kurulu Üyesi Muammer Beluk’e kahve takımı hediye etti.

 

Daha sonra, VİSİAD ve AGİD üyeleri gruplar halinde ikili iş görüşmeleri yaptılar.

 

TARİHİ TAŞKÖPRܒDE YÜRÜDÜLER

Programın kültürel gezi bölümünde tarihi Taşköprü ziyaret edildi. Köprü üzerinde hatıra fotoğrafı çektirmeyi ihmal etmeyen İstanbullu konuk işadamları buradan Merkez Parka geçti. Park içindeki turunç ağaçlarını dikkatle inceleyen İstanbullu işadamları parkta ücretsiz hizmet veren ‘solar şarj istasyonu’nun orijinal fikir olduğunu ifade ettiler. Merkez Camii’ni de gezen konuk işadamları, “Adana’nın bu kadar güzel olduğunu bilmiyorduk” dediler.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık