Ana Sayfa Gündem İstiklal Marşı’nın en iyi okuyan öğrenciler seçildi

İstiklal Marşı’nın en iyi okuyan öğrenciler seçildi

İstiklal Marşı’nın kabul edilmesinin 95 yıldönümü nedeniyle ve Milli Şair Mehmet Akif Ersoy’u Anma Haftası etkinlikleri kapsamında, Adana Büyükşehir Belediyesi’nce düzenlenen İstiklal Marşı Okuma Yarışması’nın ödül töreni Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu’nda gerçekleştirildi. Tiyatro Salonu’ndaki ödül töreninden önce Atatürk Parkı’nda, belediye bandosunun katılımıyla saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Giriş Tarihi: 13 Mart 2016 Pazar 03:23
İstiklal Marşı’nın en iyi okuyan öğrenciler seçildi

 

MHP İl Başkanı Yusuf Baş, Karaisalı Belediye Başkanı Saadettin Aslan, belediye meclis üyeleri, bürokratlar, Kuvayımilliye Dernekleri üyeleri, öğrenciler ve velilerin katıldığı törende söz alan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Mehmet Akif Ersoy’un önemli bir din alimi, Türk aydını ve şair olduğunu söyledi. Milli Mücadele’den yana ve Atatürk’ün yanında yer alan Mehmet Akif Ersoy’un, bu özellikleriyle günümüzde de örnek teşkil ettiğini vurgulayan Başkan Hüseyin Sözlü, emperyalistlere ve işgalcilere karşı sonuna kadar mücadele ettiğini hatırlattı.

ARİF NİHAT ASYA DA ANILACAK

O’nu anma etkinlerinin her yıl genişleyen faaliyetlerle yapılacağını belirten Başkan Hüseyin Sözlü, ‘İlim Çin’de de olsa gidip alınız’ diyen Müslümanlık anlayışının temsilcilerinden olan Mehmet Akif Ersoy’un, Türk Milleti’nin kalbinde  sonsuza dek yaşayacağına inandığını ifade etti.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Bayrak şiirinin yazarı Arif Nihat Asya’nın anılmasıyla ilgili de şiir yarışması düzenlenmesi ve 5 Ocak’ta ödül verilmesi için hazırlık yapılması konusunda bürokratlarına talimat verdi.

Başkan Hüseyin Sözlü, yarışmaya katılan öğrencilerin tamamını 1. kabul ettiğini kaydetti, öğrencileri destekleyen ve teşvik eden veliler ile öğretmenlere teşekkür etti.

Etkinlikte Tarsus Kuvayımilliye Cemiyeti İstiklal Marşı Oratoryo’su dinleti sundu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Avukatların otopark sorunu çözülüyor

Avukatların otopark sorunu çözülüyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık