Ana Sayfa Yaşam “İyi ki Yeşilay Var''

“İyi ki Yeşilay Var''

Yeşilay Haftası Çukurova Üniversitesi’nde “İyi ki Yeşilay Var” Temasıyla Kutlandı.

Giriş Tarihi: 3 Mart 2016 Perşembe 14:54
“İyi ki Yeşilay Var''

Çukurova Üniversitesi Yeşilay gönüllüsü öğrencileri 1-7 Mart tarihleri arasında kutlanan Yeşilay Haftası dolayısıyla  “İyi ki Yeşilay var” temasıyla Merkezi Kafeterya önünde Yeşilay çadırı kurdu.

Türk Yeşilayı’nın 96. yıl kuruluş etkinlikleri çerçevesinde kurulan çadıra Üniversiteli öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. Gün boyunca öğrenciler Yeşilay çadırında arkadaşlarına broşürler dağıtarak bağımlılıklar konusunda bilgilendirme yaptı.

Etkinlikle ilgili bilgi veren ÇÜ Tıp Fakültesi öğrencisi Dr. Mesut Gürbüz, amaçlarının gönüllülük ve dayanışmaya dikkat çekmek olduğunu da belirtti. Dr. Gürbüz, Yeşilay Haftası boyunca üniversite gençliğini temel alarak, onların bağımlılık konusunda bilgi birikim düzeyini arttırmak için Çukurova Üniversitesi'nde çeşitli faaliyetler düzenleyeceklerini söyledi.

Hafta Boyunca Çeşitli Etkinlikler Düzenlenecek.

Hafta boyunca Yeşilay Gönüllüsü üniversite gençliği ile beraber Göğüs Hastalıkları servisinde yatan astım ve Koah hastalarını ziyaret ederek onlara moral veremeye çalışacaklarını ifade eden Dr. Gürbüz, ayrıca panellerden sempozyumlara kadar tüm üniversite gençliğinin katılabileceği etkinliklerin yer alacağını duyurdu.

Dr. Gürbüz: “Bağımlılıklarla Mücadele Edilmesi Gerekliliği Fikrini Gençliğimizle Haykıracağız.”

“Geçmişinden günümüze kadar milletimizle, insanımızla ve gençliğimizle bir olmayı, onları bütün kötü alışkanlıktan ve bağımlılıklardan korumayı ve arındırmayı sağlayabilen tek sivil toplum örgütü Yeşilay olmuştur.” diyen Dr. Mesut Gürbüz, “Yeşilay Haftasını temel alarak zararlı alışkanlıklara ve bağımlılıklara engel olmak için hep birlikte bağımlılıklarla mücadele edilmesi gerekliliği fikrini gençliğimizle haykıracağız.” şeklinde konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Öztanrıöver'in kızı eczane açtı

Öztanrıöver'in kızı eczane açtı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık