Ana Sayfa Gündem İyiyürek, emekli üyelerini uyardı

İyiyürek, emekli üyelerini uyardı

Türkiye Emekliler Derneği Adana Şube Başkanı İyiyürek, bazı kıskanç kişilerin “Size konut vereceğiz” yalanlarıyla emeklileri kandırdığını söyledi.

Giriş Tarihi: 10 Mayıs 2015 Pazar 11:05
İyiyürek, emekli üyelerini uyardı

Yıllarını çalışarak ülke ekonomisine katkı veren, emekli olduktan sonra rahat bir yaşam sürmek isteyen ancak ev sahibi olamayan emeklilerin “Ev” sorununa çözüm üretmek amacıyla büyük bir mücadele veren Türkiye Emekliler Derneği’nin bu uğraşı olumlu sonuca doğru hızla koşarken, bazı kıskanç kişilerin bu süreci baltalamak istemesi Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi Adana’da da büyük üzüntü yarattı. Türkiye Emekliler Derneği Adana Şube Başkanı Seyfi H. İyiyürek, kıskanç odakların emeklileri kandırıp “Ev vaadi” yaptığını ileri sürerek,” Bunlar tamamen yalan dolan sözlerdir. Çalışmalarımızı hazmedemeyen insanlara gülüp geçiyoruz. Ama onlara bir atasözümüzü hatırlatmak istiyoruz. Herkesin bildiği gerçek inkar edilemez, yalan yanlış sözlerle değiştirilemez. Yani güneş balçıkla sıvanmaz.” dedi.

İyiyürek, Türkiye Emekliler Derneği’nin(TÜED) emeklilerin ev umudunu gerçekleştirmek amacıyla TOKİ ile görüşme sürecine girdiğini ve bu sürece Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın da katıldığını belirterek şunları söyledi:

“Genel Başkanımız ve yönetimi bu yönde gerekli girişimleri başlatmış ve olumlu sonuç almanın gayretine girmiştir. Bu konuda da Genel Başkanımız Sayın Kazım Ergün, açık yüreklilikle şu ifadeleri kullanmıştır: Son derece güzel bir niyetle yola çıktık. Ev edindirme projemize Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımız da projemize sıcak baktı. TOKİ’yle görüşmelerimiz zaten sürmekteydi. Bu kez Aile Bakanlığı’nın da güçlü desteğiyle, yurt çapında önemli bir konut atağı başlatarak emeklilerimizi çok uygun şartlarla ödeyebilecekleri modern konutların sahibi yapmak arzusundayız. Umuyor ve diliyoruz ki, genel seçimler öncesi büyük oranda yol almış oluruz ve emeklilerimize en güzel müjdeyi vermek bizlere nasip olur.

“TEK GERÇEK BU”

Bu yönde tek gerçek bu. Hal böyle iken, bize gelen şikayetlere göre ve ziyaretlerde bulunduğumuz bazı yerlerde emekliler,” Bazı dernekler bize ev veriyor. Sizin ev vaadiniz var mı?” diye bize soruyor. Biz de kendilerine bunun tamamen hayal ve bu vaadin mesnetsiz olduğunu söylüyoruz. Burada emeklilerin kafalarını karıştırıyorlar. TÜED’in çalışmalarını kıskanan bazı şer odakları bu tür yalanlarla boş vaatlerde bulunuyorlar.

Biz de Adana Şubesi olarak şunu söylüyoruz. Emekli kardeşlerimiz böyle boş vaatlere kanmasın. Ev edindirme konusunda en üst düzeyde sadece TÜED’in girişimleri vardır. Bunun bilinmesine karşın, TÜED’i kıskanan bazı insanlar yalan makinesi gibi çalışıyor. Ancak gerçekler inkar edilemez. Yalan yanlış sözlerle değiştirilemez, örtbas edilemez. Bir başka deyişle; güneş balçıkla sıvanamaz.”

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Hasan Saltık Altın Koza’da anıldı…

 

Hasan Saltık Altın Koza’da anıldı…  

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık