Ana Sayfa Gündem İyiyürek, yeniden başkan seçildi

İyiyürek, yeniden başkan seçildi

Türkiye Emekliler Derneği Adana Şubesi’nin 13. Olağan Genel Kurulu iki adayın heyecanlı yarışıyla gerçekleştirildi.

Giriş Tarihi: 17 Mart 2015 Salı 01:10
İyiyürek, yeniden başkan seçildi

– Türkiye Emekliler Derneği Adana Şubesi’nin 13. Olağan Genel Kurulu büyük bir heyecan ve çekişme içerisinde gerçekleştirildi. İki başkan adayının yarıştığı genel kurulda mevcut başkan Seyfi Hüseyin İyiyürek, ipi göğüsleyerek, yeni dönemde hayata geçireceği projeleri için üyelerden yetki aldı.

Seyhan Kültür Merkezi’nde yapılan genel kurul siyasilerin de ilgi odağı oldu. Bazı Adana milletvekili aday adayları kongreye gelerek İyiyürek’e başarılar diledi. Türkiye Emekliler Derneği Genel Başkanı Kazım Ergün’ün divan başkanlığını yaptığı kongrede Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’a da büyük sevgi gösterisi yapıldı.

Ulu Önder Atatürk ve şehitler için yapılan saygı duruşunu takiben İstiklal Marşımı’zın birlikte söylendiği genel kurula mevcut başkan Seyfi Hüseyin İyiyürek ile dernek üyesi Ömer Altundal başkanlık için aday oldu.

Emekliler Derneği Adana Şubesi’ne büyük destek veren Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’a Türkiye Emekliler Derneği Genel Başkanı Kazım Ergün emekliler adına bir teşekkür plaketi verdi.

Burada bir konuşma yapan Karalar, sorunlarına ve eserine sahip çıkan emeklileri kutlayarak, “Siz 25 yıl çalıştınız, ülkeyi bu seviyeye getirdiniz. Hükümet de size eni iyi yaşama koşullarını sunmak zorundadır Avrupa’da bir emekli 2 bin TL alırken, bizde ise bir emeklinin aylığı 1000 TL oluyor. Nasıl yaşanıyor, bilmiyorum. Birde o parayla çocuğuna ya da torununa destek olmanın gayreti içerisindesiniz.  Ben de emekli çocuğuyum. Emeklinin sıkıntılarını biliyorum. Sizler bana seçim döneminde sahip çıktınız. Ben de sizlere sahip çıkmaya devam edeceğim.”

“MUAYENE PARASINI ÜZERİMİZDTEN ALIN”

Türkiye Emekliler Derneği Genel Başkanı Kazım Ergün, emeklilerin dört gözle beklediği intibak yasasıyla ilgili yaptığı açıklamada, 2000’den sonra emekli olanların intibakının çıkması için büyük bir mücadele verdiklerini belirtti. Başbakan Ahmet Davutoğlu’na seslenen Ergün, “Düşük bir ücretle yaşam savaşı veren emeklilerimiz sağlık sorunlarını çözmek için hastanelere gidiyor. Ancak, muayene parası alınıyor. Bunu üzerimizden kaldırın.” dedi.

Türkiye’de 3,5 milyon emeklinin evinin olmadığına dikkat çeken Başkan Ergün, ”Hükümetimiz kamu arazilerini istimlak etsin. Onlara ucuz yolla ev verin. Bu projede kaybeden yok. Binlerce insan iş bulup çalışacak ve emeklilerimiz de kira öder gibi ödeme yaparak ev sahibi olsunlar.” dedi.

“ADANA GÖZBEBEĞİMİZ”

Başkan Ergün, daha önce Çankaya Şubesi’nin üye sayısında Türkiye 1. olduğunu ancak şimdi Adana’nın Türkiye 1. olduğunu belirterek, ”Adana Şubesi yönetimini ve sizleri kutluyorum. Adana bizim göz bebeğimizdir. Birinciliği kimseye kaptırmayın. “dedi.

Basında kendilerine yönelik eleştirilere de değinen Başkan Ergün,” Her yıl bunları yazıyorlar. Aidatlar ne oluyor diyorlar. Sizin küçücük paralarınızla büyük işler yapıyoruz. Ankara’nın göbeğinde bir misafirhane yaptırıyoruz. Kabası bitti. Paramız yeterse bu yıl, yetmezse gelecek yıl hizmete girecek. “şeklinde konuştu.

Başkan Seyfi Hüseyin İyiyürek de derneğin faaliyet raporu, hesap raporu ve denetim raporunu okudu. İyiyürek, emeklilerin bütçelerine olumlu katkı yaptığı projelerini anlattı ve özellikle emeklilerin 600 çocuğunu işe yerleştirdiklerini, yetki verildiği taktirde de yeni projelerini hayata geçireceğini, yılda emeklinin kesesine 500 TL katkı sunmanın gayretinde olacaklarını kaydetti.

Daha sonra seçimlere gidildi.  3288 üye hazır ol cetveline imza atarken,  3176 üye oy kullandı. 2 oy geçersiz sayılırken Seyfi Hüseyin İyiyürek 3176 oy alarak yarışta ipi göğüsledi. Ömer Altundal ise 795 oy aldı.

Yeni yönetim kurulu ise Yaşar Tekin, Sabit Bakıner, Mustafa Kastalmış ve Sabahattin Metiner’den oluştu.

Kongreden sonra Kazım Ergün güven tazeleyen Seyfi Hüseyin İyiyürek ile diğer aday Ömer Altundal’ı kutladı ve, ”Bu yarışta kaybeden olmamıştır. Kazanan Türkiye Emekliler Derneği olmuştur. “diye konuştu.

TEBRİK YAĞMURU

Bir kez daha başkanlık koltuğuna oturtulan Seyfi Hüseyin İyiyürek’e büyük bir sevgi gösterisinde bulunuldu. Herkese çok teşekkür eden İyiyürek’e Türkiye Emekliler Derneği Kahramanmaraş Şube Başkanı Mehmet Nalbantbaşı, İyiyürek’in fotoğrafının olduğu bir bakır işleme tabak hediye etti.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Hasan Saltık Altın Koza’da anıldı…

 

Hasan Saltık Altın Koza’da anıldı…  

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık