Ana Sayfa Gündem Karaisalı Destinasyonu oluşturulmalı

Karaisalı Destinasyonu oluşturulmalı

Adana Bölgesel Turist Rehberleri Odası (ADRO) Başkanı İsa Akdağ ve Adana Ticaret Odası (ATO) Meclisi ve Turizm Meslek Komitesi Üyesi Ayhan Şirin, Adana’nın turizm pastasından daha fazla pay alabilmesi için ‘’Karaisalı Destinasyonu’’nun mutlaka oluşturulması gerektiğini belirttiler.

Giriş Tarihi: 11 Şubat 2015 Çarşamba 12:37
Karaisalı Destinasyonu oluşturulmalı

ADRO Başkanı Akdağ , ATO  Meclisi ve Turizm Meslek Komitesi Üyesi  Şirin, Türk Japon Halkları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Duran Yergök, Turizm News Sektörel haber Sitesi Sahibi Durmuş Ali Başkan ile Turist Rehberler Birliği (TUREB)  Delegesi Mehmet Işık Tanış, Karaisalı ilçesine giderek Kapıkaya Kanyonu, Alman Varda Köprüsü ile Altınova Mahallesi’ndeki 1637 yılından sonra 4. Murat döneminde Sadrazam Bayrampaşa tarafından yaptırılan Kesiri Han'ı gezdiler.

Adana’dan gezilecek ve görülecek bir çok yerin olduğunu belirten ADRO Başkanı Akdağ,  şunları kaydetti:

‘’Bunlardan biri de Karaisalı İlçesidir. Buranın doğal ve tarihi yer ve yapıları bir günlük turlar şekilde ziyaret edilebilir. Dünyada eşi benzeri olmayan Kapıkaya Kanyonu ve Varda (Alman) Köprüsü var. Bu yerlerin tanıtılmasında TV dizileri ve sinema filmleri için güzel platoları bulunan bu durumu çok iyi değerlendirmek gerekir. Yerli ve yabancı turistler için yeni yerler keşfetmek istiyor. Karaisalı’da bu açıdan şanslı yörelerimizden biri. Adana’nın turizm pastasından daha fazla pay alabilmesi için ‘Karaisalı Destinasyonu’ oluşturulmalı.’’

 

-DÜNYANIN GÜNDEMİNE TAŞINMALI-

 

ATO Turizm Meslek Komitesi Meclis Üyesi Ayhan Şirin de, yedi kilometre uzunluğundaki parkuru ile bilinen Kapıkaya kanyonun, doğa yürüyüşü konusunda dünyanın en önemli merkezlerinden biri olması gerektiğini söyledi.

Kapıkaya kanyonunun yanı sıra Almanlar tarafından yaptırılan Varda köprüsünün, dünyanın gündemine taşınması gerektiğini ifade eden Şirin, ‘’Bu konuda turizmciler olarak üzerlerine düşecek görevi yapmaya hazırız. Adana ve Karaisalı’nın turizm pastasından istediği payı alması için yapılacak her türlü çalışmanın içerisinde yer alırız’’ dedi.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Soner Çetin’den “verginizi ödeyin” çağrısı

Soner Çetin’den “verginizi ödeyin” çağrısı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık