Ana Sayfa Gündem Karalar: ''Amacımız örnek almak değil, örnek alınmak‏''

Karalar: ''Amacımız örnek almak değil, örnek alınmak‏''

Amaçlarının başarılı ilçe belediyeleri örnek almak olmadığı belirten Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, herkesin örnek alacağı bir ilçe oluşturmak istediklerini söyledi.

Giriş Tarihi: 27 Haziran 2014 Cuma 19:41
Karalar: ''Amacımız örnek almak değil, örnek alınmak‏''

Seyhan Belediyesi organizesinde "Sosyal Belediyecilik ve Katılımcı Yönetim" konulu konferans verildi. Konferansa konuşmacı olarak Bursa Nilüfer Belediyesi'nden Şehir Plancısı ve Kent Konseyi Mahalle Komitesi Başkanı İkbal Polat Katıldı.

 

"SEYHAN'I SEYHANLI YÖNETECEK"

Seçim döneminde Seyhan'ı Seyhanlılar ile birlikte yöneteceklerini taahhüt ettiklerini belirten Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, "Biz bu yola çıkarken Seyhan'ı birlikte yöneteceğimizi söylemiştik. Mahalle meclisleri oluşturacağımızı belirtmiştik. Muhtarlarla beraber omuz omuza çalışacağımızı belirtmiştik. Şu an ise bunun ilk adımını atıyoruz. Belediyeler stratejik plan yapar ve bu planı 5 yıl boyunca uygular. Bizlerde burada 5 yılık planın ilk adımını atıyoruz. Bizler stratejik planı sizlerle birlikte yapmak istedik. Çünkü bir şehri en iyi; o şehirde yaşanlar bilir. Sizlerden alacağımız önerilerle 5 yılda yapacağımıza karar vereceğiz ve uygulamaya koyacağız" şeklinde konuştu.

KARALAR: AMACIMIZ ÖRNEK ALMAK DEĞİL ÖRNEK ALINMAK

Amaçlarının başarılı ilçe belediyeler ile kıyaslanmak ya da onlar gibi olmak olmadığını belirten Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar herkesin yaşamaktan onur duyacağı ve kendini mutlu hissedeceği bir ilçe oluşturmak olduğunu söyledi. Karalar, "Seyhan'daki mutsuz insan tablosunu mutlu insan tablosuna dönüştürmek istiyoruz. Elimizden gelen bütün hizmetleri Seyhanlı için yapacağız. Eğer ki bir şeyi yapamıyorsak o imkânsızlıklardan kaynaklanıyordur. Kısa sürede Seyhan'da insanların mutlu olduğu bir ilçe oluşturmak istiyoruz. Bizler Bir Nilüfer ilçesi gibi ve ya bir Şişli gibi veya bir Beşiktaş gibi olmayacağız. Biz bütün Türkiye'nin 'Seyhan gibi olacağız' diyeceği bir ilçe oluşturacağız. Örnek alan değil örnek alınan bir ilçe oluşturacağız. Bunu yaparken de sizlerle birlikte yapacağız." ifadelerini kullandı.

BÖLGESEL KALKINMA SEYHAN'DAN BAŞLAYACAK

Seyhan ilçesinin önemli sorunları olduğunu ve bu sorunların üstesinden gelecek güçte olduklarını belirten Başkan Zeydan Karalar, Seyhan'ın gerek Adana gerekse Türkiye için çok özel bir yeri olduğunu da söyledi. Karalar, "Seyhan'ın çok özel ve önemli bir konumu var. Bir defa tarihi çok eski... Eğer bir kentin içinden nehir geçiyorsa bu, o şehir için çok önemlidir. Adana'nın içinden geçen bir değil iki nehir var. Bu yüzden Adana 2 kere daha şanslı... Nehri var, verimli toprakları var. Şehrimiz bir dünya kenti olabilir ve biz bu dünya kentini birlikte oluşturacağız" dedi

"SOSYAL BELEDİYECİLİK VE KATILIMCI YÖNETİM"

Konuşmaların ardından Bursa Nilüfer Belediyesi'nden Şehir Plancısı ve Kent Konseyi Mahalle Komitesi Başkanı İkbal Polat "Sosyal Belediyecilik ve Katılımcı Yönetim" konulu konferansı sundu. Polat, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ı sosyal ve katılımcı belediyecilik konusunda çok istekli ve heyecanlı gördüğünü belirtmeyi de ihmal etmedi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şanslı sokak köpeği yaşama tutundu

Şanslı sokak köpeği yaşama tutundu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık