Ana Sayfa Gündem Karalar, Çukurova Ödüllü heykeltıraş Aksoy’u ağırladı

Karalar, Çukurova Ödüllü heykeltıraş Aksoy’u ağırladı

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, 10. Uluslararası Çukurova Sanat Günleri kapsamında Çukurova Ödülü–2016 almaya hak kazanan heykeltıraş Mehmet Aksoy onuruna akşam yemeği verdi.

Giriş Tarihi: 18 Mart 2016 Cuma 12:41
Karalar, Çukurova Ödüllü heykeltıraş Aksoy’u ağırladı

Çukurova Sanat Girişimi Kurucusu Çetin Yiğenoğlu, Uluslararası Çukurova Sanat Günleri’nin destekçisi Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’a teşekkür etti. Yiğenoğlu, “Her biri sanatın farklı dallarında emek veren isimleri bugün burada bir araya getiren Sayın Belediye Başkanımız Zeydan Karalar’a teşekkür ediyorum” dedi.

Bu yıl 10’uncusu düzenlenen Uluslararası Çukurova Sanat Günleri’nin her yıl verdiği ‘Çukurova Ödülü’nü almaya hak kazanan heykeltıraş Mehmet Aksoy, “Sözün aciz kaldığı yerde sanat başlar. Şiir başlar, resim başlar, müzik başlar. Sanatçıyı mutlu eden yaptığı işin anlaşılmasıdır. Bizleri böylesi güzel bir akşamda Çukurovalı sanatçılarla buluşturan Belediye Başkanımız Zeydan Karalar’a teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, bugüne kadar hiç olmadığı kadar yüksek seviyede kültürel ve sanatsal aktivitelere destek verildiğini belirterek, “Zaten olması gereken bir katkıyı sunuyoruz. Bu toplum için üreten bu toprağın sanatçılarıyla bir araya gelmiş olmaktan dolayı ben çok mutluyum” şeklinde konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Avukatların otopark sorunu çözülüyor

Avukatların otopark sorunu çözülüyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık