Ana Sayfa Gündem Karalar: ''Hedef 160 bin oy''

Karalar: ''Hedef 160 bin oy''

CHP’li Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar Çukurovatürk Televizyonu’nda canlı olarak ekranlara gelen Medya Gündemi programına gazetecilerin sorularını yanıtladı, önemli açıklamalar yaptı.

Giriş Tarihi: 6 Mart 2016 Pazar 16:32
Karalar: ''Hedef 160 bin oy''

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Çukurovatürk Televizyonu’nda Metin Kurgun’un hazırladığı, gazeteciler Doğan Gülbasar, Aliye Gültekin ve Armağan Kabaklı’nın katıldığı Medya Gündemi programında önemli açıklamalarda bulundu. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Karalar, önseçimle gelerek halkçı belediyecilik yaptıklarını hatırlatarak Seyhan’da hedefinin 160 bin oy olduğunu kaydetti.

ÇATIŞMA DÖNEMİ BİTTİ

Önceki dönemlerde Seyhan Belediyesi ile Büyükşehir Belediyesi arasında yaşanan uyumsuzlukların Seyhan’a çok şey kaybettirdiğini belirten Karalar, Büyükşehir ile uyumlu çalıştıklarını kaydederek, “Çatışma kimsenin yararına olmaz. Bizim dönemimizde çatışma dönemi bitti, çalışma dönemi başladı. Büyükşehir Belediyesi ile birçok konuda beraber çalışıyoruz” dedi.

BÜYÜKŞEHİR SORUSUNA CEVAP

Gazetecilerin “Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na adat olacak mısınız?” sorusuna da yanıt veren Karalar, “Şu an sadece Seyhan Belediye Başkanıyım. Başka bir şey düşünmüyorum” ifadesini kullandı. Programda projeyi onaylanan Barbaros Kentsel Dönüşüm Projesini de detaylı olarak anlatan Karalar, “Biz Seyhan’ı yerinde dönüştüreceğiz” şeklinde konuştu.

SEYHAN KART GELİYOR

Sosyal belediyecilik alanında da çalışmalarını anlatan Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, “Biz yoksulları da düşünüyoruz. Yardımın onuruna uygun şekilde yoksul Seyhanlılara elimizi uzatıyoruz. Bununla da reklam yapmıyoruz. Seyhan Kart uygulamasının da tüm prosedürlerini bitirdik. Çok yakında yoksul ailelere dağıtacağız” şeklinde konuştu.

“ÖRGÜTLERE İYİ OLSUN DİYE KARIŞIRIM”

Kongre döneminde tartışılan “belediye başkanlarının örgüte müdahale etmesi” konusuna da açıklık getiren Karalar, “Ben partili bir belediye başkanıyım. Gençlik kolları başkanlığı yapan, partinin her kademesinde görev yapan bir belediye başkanıyım. Örgütlere de daha iyi olsun diye karışırım. Bu benim en tabii hakkım” yanıtını verdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Karaca, “Örgütler birlikte hareket etmeli”

Karaca, “Örgütler birlikte hareket etmeli”

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık