Ana Sayfa Gündem Karalar, ''İşçi almayacağım aksine çıkaracağım''

Karalar, ''İşçi almayacağım aksine çıkaracağım''

Son günlerin tartışma konusu yapılan bütün iddialara Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar yanıt verdi.

Giriş Tarihi: 12 Temmuz 2019 Cuma 08:55
Karalar, ''İşçi almayacağım aksine çıkaracağım''

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin Temmuz ayı oturumlarına dün ilk kez katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, kamuoyunun konuştuğu ve iddialar diyerek dile getirilen bütün sorunları masaya yatırdı. Hararetli geçen toplantıda net konuşan Başkan Zeydan Karalar, ‘İşçi almayacağım, aksine düzlüğe çıkana kadar işçi çıkaracağım’ dedi.

DİRENCİNİZ KIRILSIN İSTERİM

Bugüne kadar işten çıkardığı kişi sayısının 500’ü bulmadığını belirten Zeydan Karalar, çıkanların çoğunluğunun bankamatikçi olduğunu söyledi. Hak etmeden para alanları, çirkin iftira atarak kendisini PKK’lı ilan edenleri belediyede tutmadığını belirten Karalar, Ocak 2019 tarihinden sonra işe girenlerin de çıkarılmalarının devam edeceğini kaydetti. İşen çıkarılanlar arasında haksızlığa uğrayanların olduğunu ve bu kişilerin tespit edilerek yeniden işe başlatılacağının da müjdesini verdi. Kendisine karşı 3 aydır direnç gösteren AK Partili ve MHP’li üyelere de çağrıda bulunan Karalar ‘ümit ederim ki bu direnciniz kırılır’ temennisinde bulundu.

GÜNDOĞAN: PARDON DEMEK DOĞRU DEĞİL

Zeydan Karalar’ın bu açıklamalarından sonra AK Partili Vedat Gündoğan söz aldı. Gündoğan, 31 Mart tarihi sonrasında belediyenin imajının çöktüğünü, işçilerin tamamını bankamatikçi olarak gösterip sonrasında ‘pardon’ diyerek yeniden işe başlatmanın da şık olmadığını söyledi. Gündoğan, kente dair yeni iddiaları konuşmasını isteyerek Zeydan Karalar’a ‘yanlıştan biran önce dönün’ dedi. Zeydan Karalar ise Vedat Gündoğan’a yanıt vererek ‘Ben bankamatikçi konusunda rakam vermedim. İşten çıkarılanların büyük bir çoğunluğu bankamatikçiydi. Ne yapacaktık yani tutacak mıydık?’ dedi.

GÜLAÇTI: İŞÇİ ÇIKARMAK ÇÖZÜM DEĞİL

AK Partili Ozan Gülaçtı daha sonra söz alarak tartışmalara dahil oldu. Ozan Gülaçtı, belediyenin toplam borcunun bugünün bir ürünü olmadığını ve son 20 yıldır devam eden bir borç olduğunu ve emekçileri de bankamatiçi olarak adlandırmanın doğru olmadığını ve yanlışa da belediyenin idaresinin görerek ‘geri adım’ atıldığını söyledi. Gülaçtı, işçi çıkararak belediyeyi düzlüğe çıkarmanın mümkün olmadığını, belediyeye gelir getirecek kaynaklar yaratmanın gerektiğini ve bugüne kadar ne kadar işçi alınıp ne kadarının da çıkarıldığını aylık olarak belediye meclisi ile başkanın paylaşmasını rica etti. Gülaçtı’nın konuşmasına KHK ile işten atılan seyirciler arasından sert tepki geldi. Tepkileri Başkan Karalar yatıştırdı.

YATIRIMLAR İLE İLGİLİ SON GELİŞMELER

Altın Koza’ın isminin yeniden verildiğini söyleyen Başkan Zeydan Karalar, Girne Köprüsü’nü parasını alamadığı için yapmak istemeyen yüklenicinin bu tavrının devam etmesi halinde çözüm yolu üretip yeniden yapım sürecini başlatacağının da müjdesini verdi. Devlet Bahçeli Köprüsü’nün yapımı için kendisinin daha önceki dönemde iki kere borçlanma yetkisi isteyen Hüseyin Sözlü’ye de evet dediğini hatırlattı. Karalar, 5 kişilik mühendislere rapor tanzim ettirip Devlet Bahçeli Köprüsü’nün bitirilmesi için ne kadar paraya ihtiyaç olduğunu belirlemesini istediğini söyledi. Gelen rapora göre Bahçeli Köprüsü için 730 milyon liraya ihtiyaç olduğunu ve bunun da maliyet artışlarından kaynaklandığını meclis üyelerine bilgi olarak verdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Seyhan’da “işçi bayramı” var!

Seyhan’da “işçi bayramı” var!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık