Ana Sayfa Gündem Karalar, Suriyeli sığınmacıları anlatacak

Karalar, Suriyeli sığınmacıları anlatacak

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Suriyeli sığınmacıların durumu ve çözüm önerilerini Dünya Tabipler Birliği’nin sempozyumunda anlatacak.

Giriş Tarihi: 22 Şubat 2016 Pazartesi 12:52
Karalar, Suriyeli sığınmacıları anlatacak

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, ‘Seyhan’daki Sığınmacılar / Durum Tespiti ve Acil Çözüm Önerileri Raporu’nu Dünya Tabipler Birliği’nin İstanbul’da düzenleyeceği uluslararası ‘Savaş, Göç ve Sağlık: Hekimler Ne Yapmalı?’ başlıklı uluslararası sempozyumda açıklayacak.

Dünya Tabipler Birliği ile Türk Tabipler Birliği’nin 26–27 Şubat 2016 tarihleri arasında İstanbul’da düzenleyeceği sempozyuma davet edilen Başkan Karalar, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş ve Muğla Belediye Başkanı Osman Gürün ile birlikte, ‘sığınmacıların mevcut durumları ve çözüm önerileri’ konusunda belediyelerin tespit ve değerlendirmelerini dünyanın dört bir yanından gelen uzman davetlilere anlatacak.

Suriyeli sığınmacılar meselesinin uluslararası ölçekte ele alınacağı ‘Savaş, Göç ve Sağlık: Hekimler Ne Yapmalı?’ başlıklı sempozyumda İsviçre, Yunanistan, Belçika, İsrail, İtalya, Polonya ve Fransa gibi dünyanın farklı ülkelerinden uzman isimler konuşmacı olarak yer alacak.

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın bu uluslararası sempozyuma davet edilme gerekçesinin, 2015 yılı içerisinde Kalkınma Bakanlığı ve Çukurova Kalkınma Ajansı ile işbirliğinde ‘Seyhan’daki sığınmacıların durum tespiti ve ilçe veri sistemi oluşturulması projesi’nin hazırlanması olarak gösterildi. Seyhan Belediyesi bu örnek veri sistemi ile göç alan tüm şehirlere örnek bir çalışma gerçekleştirmişti.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Karaca, “Örgütler birlikte hareket etmeli”

Karaca, “Örgütler birlikte hareket etmeli”

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık