Ana Sayfa Ekonomi Kayıt dışı ekonomi süratle aşağıya çekiliyor

Kayıt dışı ekonomi süratle aşağıya çekiliyor

Vergi dairelerinin teknolojinin sunduğu imkanları hızla bünyelerine uyarlayarak kendilerini yeniledikleri gibi, mükellef ve çözüm odaklı hizmet kalitesiyle etkili çalışmalar gerçekleştirdiklerini belirten Adana Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Atila Menevşe, bu gelişmelere paralel olarak kayıt dışı ekonominin hızla aşağıya çekildiğini söyledi.

Giriş Tarihi: 24 Şubat 2016 Çarşamba 04:31
Kayıt dışı ekonomi süratle aşağıya çekiliyor

Adana Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Tunalı; Gelir İdaresi Grup Müdürleri Tahsin Atlı, Ömer Kılıç, Kamil Kurt, Recep Yavuz, Denetim Koordinasyon Müdürü Hasan Atmaca, Yüreğir Vergi Dairesi Müdürü Zihni Erdoğan, Ziyapaşa Vergi Dairesi Müdürü Funda Erdoğan, Seyhan Vergi Dairesi Müdürü Muzaffer Yazgan, Takdir Komisyonu Başkanı Tülay Güler, Beşocak Vergi Dairesi Müdürü Mahmut Ören, Çukurova Vergi Dairesi Müdür Vekili Duran Çilli, Tahsilat Müdürü Vekili Hasan Özkan, Hukuk Koordinatörü Tuğba Korkutan Aksoy, Mükellef Hakları ve İletişim Müdür Vekili Taner Canbolat ile birlikte gerçekleştirdiği Adana Ticaret Odası ziyaretinde, Yönetim Kurulu Başkanı Atila Menevşe, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Şahbaz, Yönetim Kurulu üyeleri Zübeyt Şendur, Emine Nargile, Erdinç Güneyli, Mehmet Özel, Muzaffer Emin Yumuşak, Cevdet Şeker, Mehmet Şah Aba ile Genel Sekreter Vekili Birol Yarman tarafından karşılandı.

Adana Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Tunalı ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, Vergi Haftası’nın, toplumda vergi bilincinin artırılması, vatandaşların vergiye gönüllü uyumunun sağlanması, vergi konusundaki görüş ve önerilerinin alınması ile idare mükellef ilişkilerinin olumlu şekilde geliştirilmesi amacıyla kutlandığını söyledi. Tunalı, “Bu kapsamdaki ilk ziyaretimizi de, bizler için gerçekten özel bir yeri bulunan Ticaret Odamıza gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Vergi devletimizin güçlenmesi, bağımsız olmanın, egemen olmanın en önemli unsurudur. Kamu hizmetlerinin, hızlı ve etkin şekilde yürütülebilmesi için gerekli olan finansman kaynağının sağlanmasında vergi gelirleri son derece önemlidir. Bu kapsamda Adana Vergi Dairesi Başkanlığı olarak hizmet kalitesinin arttırılması ve idare mükellef uyumunun sağlanması amacıyla ilimiz sivil toplum kuruluşları ile iletişime büyük önem veriyoruz. Tüm mükelleflerimizin karlılıklarının artması öncelikli istek ve hedeflerimiz arasında yer almaktadır. Vergi Haftası etkinlikleri kapsamındaki ziyaretlerimiz sırasında bize iletilen görüş ve önerileri dinleyerek mükelleflerimizin bizlerden beklentilerini öğreniyor ve bu yöndeki görüş ve önerileri, hizmet ve çözüm odaklı daha kaliteli hizmet hedeflerimizin oluşturulmasında değerlendiriyoruz” dedi.

2015 yılında Adana Vergi Dairesi bünyesinde çalıştırılmak üzere 100 gelir uzman yardımcısı atandığını belirten Tunalı, hizmet kalitesinin artırılması bakımından 2016 yılında önemli gelişmeler sağlanacağına inandığını kaydetti.

Adana Ticaret Odası olarak vergi bilinci ve sorumluluğu konusunda büyük bir hassasiyet gösterdiklerini ifade eden Yönetim Kurulu Başkanı Atila Menevşe de şunları söyledi:

“Son yıllarda vergi dairelerimiz, teknolojinin sunduğu imkanları bünyelerine uyarlayarak kendilerini hızla yenilemekte, mükellef ve çözüm odaklı hizmet kalitesiyle takdire şayan çalışmalar gerçekleştirmektedirler. Eskiden mükellefler vergi dairelerine girmekten bile ürkerdi. Şimdi bu düşünce ve korkular tarihe karıştı. İş dünyası olarak son yıllarda vergi sistemi ve mevzuatındaki kolaylıkların artmasından büyük mutluluk duyuyoruz. Sorunlarımıza telefonla bile çözülebilecek pratik çözümler getirilmesi son derece yerinde olmuştur. Hizmet kalitesinin yükselmesinden dolayı iş dünyasının vergi sistemi ve ödemelerindeki şikayetleri büyük oranda azalma göstermiştir. Bunun sonucunda da kayıt dışı ekonomi süratle aşağıya çekiliyor. Yaptığınız başarılı hizmetlerden dolayı sizlere teşekkür ediyor, şahsınızda tüm kurum çalışanlarınızı kutluyor, 27. Vergi Haftası’nın tüm ülkemize hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Çiftçiye icra darbesi

Çiftçiye icra darbesi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık