Ana Sayfa Gündem Kayseri'nin sokak köpekleri Adana'ya bırakıldı

Kayseri'nin sokak köpekleri Adana'ya bırakıldı

Adana Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, bir yandan Adana il sınırları içindeki sokak köpekleri sorununu son derece insanı yöntemlerle azaltmaya çalışırken, bir yandan da şehir dışından Adana'ya getirilen köpeklerin bakımını yapmak, onlara yiyecek ve barınma yeri temin etmek zorunda kalıyor.

Giriş Tarihi: 9 Ocak 2015 Cuma 12:07
Kayseri'nin sokak köpekleri Adana'ya bırakıldı

Son günlerde özellikle komşu illerden Adana'ya köpek taşındığı ve bu işlemin de bazı kamu kuruluşlarınca yapıldığına dair derin kanıtlar var. Karaisalı ilçesinin Tapantepe mevkisinde 40 civarında barınak köpeği bulundu. Adana Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı'nın yaptığı inceleme sonucu, köpeklerden bazılarının bir başka şehrin belediyesine ait küpe taşıdığı görüldü.

ADANA'YA BAŞKA ŞEHİRDEN SOKAK KÖPEĞİ BIRAKILMASI BİZİ ÜZÜYOR

Adana Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanı Opr. Dr. Fatih Karayandı, "En son ulusal basında da gündeme gelen Karaisalı Tapantepe bölgesinde başıboş kırk kadar barınak köpeğinin bırakılması ile ilgili şikayetlerimiz var. Bu hayvanların barınak hayvanı olduğunu anlamak güç değil. Bizim ekiplerimiz hızlıca olaya müdahale etti. Hayvanlar insanlardan kaçmıyor ve bizim götürdüğümüz mama torbalarını tanıyor. Hayvanlar hemen yanımıza geldi. Topladığımız hayvanların bir kısmının kulaklarında küpe olduğunu gördük. Kulaklarındaki küpeler bizim kullandığımız küpeler değil. Hatta bazı hayvanların kupaklarında Kayseri Belediyesi'ne ait küpeler mevcut. Bununla ilgili fotoğraf ve görüntüler elimizde var. Biz bu konuda şikayetçiyiz. Bununla ilgili resmii prosüdürler başlatıldı. Adana Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi olarak, kentimizdeki sokak hayvanlarıyla ilgili imkanlarımızı seferber etmiş durumdayız fakat kent dışından da böyle istismarların gerçekleşmesi işimizi zorlaştırıyor ve bizi üzüyor" dedi.

Sağlık İşleri Daire Başkanlığı yetkilileri, sokak köpeklerinin Adana'ya araçla taşınmış olabileceği ihtimalinin güçlü olduğunu aktardı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Engelsiz eller, mutlu patiler

Engelsiz eller, mutlu patiler

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık