Ana Sayfa Spor Kazım Tekin, emekli oluyor

Kazım Tekin, emekli oluyor

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nden 2 Şubat 2015 Pazartesi günü itibarıyla yaş haddinden dolayı emekli olması beklenen Spor Şube Müdürü Kazım Tekin, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’ni (ÇGC) ziyaret ederek gazetecilere veda etti.

Giriş Tarihi: 21 Ocak 2015 Çarşamba 11:58
Kazım Tekin, emekli oluyor

ÇGC Başkanı Cafer Esendemir, ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek, Kazım Tekin’in görevini ilk günkü heyecanla sürdürdüğünü,  Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne haber amaçlı gelen gazetecilere yol gösterici olduğunu, katkı ve desteklerini unutamayacaklarını söyledi.

Kazım Tekin’in, tüm gazetecilerin spor yapması için gerekli kolaylığı sağladığını, kendine sporu sevdirdiğini, hentbol hakemi olmasını sağladığını ifade eden Esendemir, şöyle devam etti:

“Kazım Tekin, gazeteci dostu ve İl Spor Müdürlüğü’nün gülen yüzüydü. Yıllardır yılmadan, usanmadan görevini layıkıyla yerine getirdi. Özellikle gazeteci meslektaşlarımız Kazım Tekin’den her zaman yakınlık gördüler. 24 saat ne zaman ararsak bizlere iyi davrandı. Köklü bir aileye sahip olan Kazım Tekin’in ağabeyleri eski Milletvekili Turgut Tekin, uzun yıllar Valilik Basın Bürosu Müdürlüğü yapan Arif Tekin ile Bölge Atletizm Antrenörü Hasan Tekin’de kentin sporunun gelişmesine önemli katkıları bulunan kişiler. Tekin ailesini tanımaktan dolayı çok mutluyum.  Kazım Tekin’in yeri zor doldurulacak gibi geliyor. Ayrıca, Kazım Tekin’in sıradan bir emeklilik yaşayacağını, yaylaya denize gideceğini sanmıyoruz. Yine aynı tempoda koşturacağına inanıyoruz. Hayırlı emeklilikler diliyoruz.”

-TEKİN: “İLK VEDA ZİYARETİNİ GAZETECİLER CEMİYETİNE YAPTIM”-

Veda ziyaretinin ilkini Gazeteciler Cemiyeti’ne yaptığını, 44 yıllık hizmeti sırasında tüm gazetecilerle anıları bulunduğunu, her zaman iyi ilişki ve diyaloglarda olduğunu ifade eden Tekin, “Gazeteciler adeta benim mesai arkadaşlarım gibiydi. Onlardan asla incinmedim ve taleplerinin çözümüne her zaman yardımcı oldum” diye konuştu.

Spora okul dönemlerinde atletizm ile başladığını, daha sonra birçok sporla yakından ilgilendiğini belirten Kazım Tekin, özellikle Hentbol’da federasyon başkanlığı hariç tüm görevlerde bulunduğunu, futbolda klasman hakemliği yaptığını, Faal Futbol Hakem ve Gözlemcileri Derneği’nin Adana’da kurucu üyesi olduğunu anımsattı.

Tekin, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nde Süleyman Çelik’in desteğiyle 1974 yılında 21 yaşında göreve başladığını, 44 yıllık görevi sırasında birçok vali ve il spor müdüründen takdirname, teşekkür belgesi ve plaket aldığını kaydetti.

Görevi nedeniyle Türkiye’de gitmediği il kalmadığını, Adana’da bilgili, donanımlı, heyecanlı gazetecilerin görev yaptığı yerel gazetelerin çok kaliteli olduğunu, amatör sporlara geniş yer vererek spor bilinci, kültürü oluşmasını sağladığını ifade eden Kazım Tekin, spor medyasıyla ilişkilerinin gelişerek süreceğini sözlerine ekledi.

Ziyaret sırasında ÇGC Başkanı Esendemir’in yanı sıra, Yönetim Kurulu Üyeleri ile Anadolu Spor Gazetecileri Derneği (ASGD) Genel Başkan Yardımcısı ve Adana Şube Başkanı Basri Baş ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Basın ve Halkla İlişkiler Büro Sorumlusu Ramazan Şanıvar ile gazeteciler hazır bulundu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kaplan sistem kurbanı

Kaplan sistem kurbanı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık