Ana Sayfa Gündem Kent Konseyi raporları genel kurulda değerlendirilecek

Kent Konseyi raporları genel kurulda değerlendirilecek

Adana Kent Konseyi Yürütme Kurulu Toplantısı'nda meclis ve çalışma grupları tarafından hazırlanan raporlar konuşuldu.

Giriş Tarihi: 29 Şubat 2016 Pazartesi 09:06
Kent Konseyi raporları genel kurulda değerlendirilecek

Adana Kent Konseyi Yürütme Kurulu Toplantısı, 25 Şubat Perşembe günü Kent Konseyi Merkezi'nde yapıldı. Ahmet Özen Başkanlığında gerçekleşen toplantıda; Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyelerinin yanı sıra Genel Sekreter Ekrem Aslan, Kadın Meclisi Başkanı Cennet Ünal, Engelli Meclisi Başkanı Ali Duran Karakaya ve Gençlik Meclisi Başkanı Remzi Karlı da hazır bulundu.

 

Toplantıda; Aralık ayı içerisinde gerçekleştirilen "Göçle Gelenler Çalıştayı" raporu ve Kent Konseyi Engelli Meclisi ile Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle gerçekleştirilen "Engelsiz Adana Çalıştayı" raporu yürütme kurulu üyelerine sunularak, görüş ve önerileri alındı.

 

Kent Konseyi bünyesindeki Eğitim ve Tarımsal Kalkınma Çalışma Grupları tarafından hazırlanmakta olan raporlar  toplantıda geniş yer buldu.

 

Ayrıca; yürütme kurulu üyelerinin sunduğu, ilk kadın milletvekili olan Fatma Esma Nayman'ın adının bir caddeye/bulvara verilmesi önerisi de konuşuldu.

 

Toplantıda Adana Kent Konseyi tarafından hazırlanan  Raporların Genel Kurul Üyelerinin değerlendirilmesine sunulacağı Kent Konseyi Genel Kurulunun   1 Mart 2016 tarihinde Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonunda Saat 13:00 te  yapılmasına  oy birliğiyle  karar verildi. Genel Kurul üyelerinin raporlarla ilgili  alacağı nihai neticeler sonucunda  düzenlenerek  raporların 5393 Sayılı Belediyeler Kanunun 76. Maddesi uyarınca Belediye Meclisine sunulacağı bildirildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Avukatların otopark sorunu çözülüyor

Avukatların otopark sorunu çözülüyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık