Ana Sayfa Ekonomi KOBİ’ler sicil affı istiyor

KOBİ’ler sicil affı istiyor

Ekonominin durağanlaşmasından dolayı Adana’da, çekini ve senedini ödeyemez duruma gelen KOBİ’ler sicil affının çıkartılmasını bekliyor.

Giriş Tarihi: 2 Mart 2016 Çarşamba 09:18
KOBİ’ler sicil affı istiyor

Son yıllarda ekonominin durağanlaşması nedeniyle iş yapamaz duruma gelen ve bankalardan çektikleri kredileri ödeyemez duruma gelen esnaf, zor günler yaşıyor. Bankalara olan borçlarını ödeyemedikleri için ‘’kara Listeye’’ alınan esnaf, hükümetten sicil affının çıkartılmasını istiyor.

Adana’da kurulu olan ve yurtdışına cıvata ihracatı gerçekleştiren Koza Cıvata Mühendislik Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi Genel Müdürü Ünal Parlakkan, ekonomide yaşanan olumsuzluklardan dolayı kentte birçok esnafın zor durumda olduğunu söyledi. Esnafın çekini ve senedini ödeyemez duruma geldiğini ifade eden Parlakkan, şöyle konuştu:

‘’Neredeyse iş yapamaz hale geldik. Zorluklar içerisinde üretim yaparak yurt dışına ihracat gerçekleştirip ülkemize döviz kazandırıyoruz. Ancak, artık dayanacak gücümüz kalmadı. Bankalara olan borçlarımızı ödeyemediğimiz için sicilimiz bozuldu ve kara listeye alındık. Bundan dolayı da KOSGEB’in sağladığı kaynaklardan yararlanamıyoruz. Devletimizden biran önce sicil affını çıkartmasını ve bizlere cansuyu vermesini bekliyoruz.’’

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Gürer: “Üreticide süt, sudan ucuz”

Gürer: “Üreticide süt, sudan ucuz”

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık