Ana Sayfa Gündem Kocatürk, ''Emeklinin yangını kor ateşe döndü''

Kocatürk, ''Emeklinin yangını kor ateşe döndü''

Türkiye Emekliler Derneği Yüreğir Şube Başkanı Nagış Kocatürk, ''Mutfak tüpündeki fahiş artışlar yemek pişirmemizi bile imkansız hale getirdi'' dedi.

Giriş Tarihi: 3 Mart 2015 Salı 01:04
Kocatürk, ''Emeklinin yangını kor ateşe döndü''

Türkiye Emekliler Derneği Yüreğir Şube Başkanı Nagış Kocatürk yaptığı toplantılar ile hız kesmiyor. Kocatürk, yapılan araştırmaya göre; 2005 yılı Ağustos ayından 2014 yılı Ağustos ayına kadar işçi emeklisi taban aylıkları sadece 1,4 kat artarken, 29 TL. olan Mutfak tüpünün fiyatı 2,6 kat artış göstererek 75 TL. seviyesine ulaştı şeklinde konuştu.Türkiye Emekliler Derneği Yüreğir Şube Başkanı Nagış Kocatürk, Emekli, dul ve yetimler neredeyse etin tadını unuttu. Sebze meyve hallerindeki kasaplardan tavuk taşlığını alabilen emekli kendini şanslı sayıyor. Artık imdadımıza kurufasulye de yetişemiyor. Mutfak tüpündeki fahiş artışlar yemek pişirmemizi bile imkansız hale getirdi. Araştırmada görüldüğü gibi; mutfak tüpü fiyatı 9 yıl içinde 2,6 kat arttı.

Emekli kazara bir kilo et bulsa onu pişirecek tüpü bulamıyor. Kurban bayramlarında emeklilere et götürenlere tavsiyemiz yanında bir kilo kuru fasulye ve bir adet de tüp götürmeleridir. Taban emekli aylıklarının bu seviyelere düşürülmesi asla kabul edilemez. Aylıklarımızın alım gücünün ne boyutlarda eridiği ortada. Sadece benzine göre kıyaslansa bile bir emekli aylığının kaybı yaklaşık 35 lt. benzine yani 175 TL'ye denk geliyor. Asgari ücretin bile çok altında kalan 640 TL aylıkla yaşamlarını sürdürmeye çalışan emeklilerimizin, sırf Dünya Bankası böyle istedi diye sefalet aylıklarına mahkum edilmesini esefle kınıyoruz. Bu konuda acil tedbirler alınmasını ve halen TBMM'de görüşülen Torba Yasa kapsamında emeklilerimizi rahatlatacak tedbirler alınmasını bekliyoruz.”

Başkan Kocatürk Derneğimiz1970 yılında kurulan ve 12 Eylül 1980 ihtilalinde bile taviz vermeden emekli, dul ve yetimlerimizin hak arama mücadelesini sürdüren bir güzide kuruluş, bugün Türkiye'nin en büyük gönüllü sivil toplum kuruluşu haline gelmiştir. Belli ki bu durum bazı güç odaklarını rahatsız etmektedir dedi.

Türkiye Emekliler Derneği Yüreğir Şube Başkanı Nagış Kocatürk 14 Martta yapılacak olan genel kurulda tüm üyelerimizin eksiksiz katılımda bulunması bizleri daha da güçlendirecektir dedi. Genel Kurul'da aday olan arkadaşlarımıza da başarılar diliyorum diyen Başkan Kocatürk dostluk ve beraberlik içerisinde bir seçim geçirmeyi temenni ediyoruz şeklinde konuştu.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Hasan Saltık Altın Koza’da anıldı…

 

Hasan Saltık Altın Koza’da anıldı…  

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık