Ana Sayfa Ekonomi Kozan Belediyesi aşure dağıttı

Kozan Belediyesi aşure dağıttı

Kozan Belediyesi muharrem ayı nedeniyle yurttaşlara aşure dağıttı.

Giriş Tarihi: 28 Ağustos 2021 Cumartesi 09:45
Kozan Belediyesi aşure dağıttı


Kozan Belediye Aşevi Müdürlüğü personelleri tarafından 6 bin kişilik kâselerde hazırlanan aşureler Sanayi camiinde ile Hoca Ahmet Yesevi, Hoşkadem camilerinde yurttaşlara dağıtıldı.

Kozan Kaymakamı Şafak Gürçam ile Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan’ın Küçük sanayi sitesi camiinde dağıttığı aşure nedeniyle sanayi esnafı sevincini belertti.
Başkan Özgan, burada yaptığı konuşmada günün önemine değinirken şunları söyledi:

“Kozan Belediyesi olarak geçmişte olduğu gibi bugünde muharrem ayı dolayısıyla vatandaşlarımıza aşure ikramında bulunuyoruz. ‘Şehrullahi'l-Muharrem’ olarak meşhur olan, yani ‘Allah'ın ayı Muharrem’ olarak bilinen Muharrem ayı, İlahi bereket ve feyzin, Rabbani ihsan ve keremin coştuğu ve bollaştığı bir aydır. Âşura Günü Muharrem'in 10. günüdür. Âşura Gününün Allah katında ayrı bir yeri vardır. Bugünde Cenâb-ı Hak on peygamberine on çeşit ikramda bulunmuş ve kudsiyetini arttırmıştır. Bizlerde bugün Kozan Belediyesi olarak hemşerilerimizle beraber belediyemiz aşevi tarafından hazırlanan aşurelerimizin tadına bakmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Cami cematinin yanı sıra Sanayi esnaflarımızada aşurelerden dağıttık.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Gürer: “Üreticide süt, sudan ucuz”

Gürer: “Üreticide süt, sudan ucuz”

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık