Ana Sayfa Gündem Kültür Evi sergileri devam ediyor

Kültür Evi sergileri devam ediyor

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan'ın hayata geçirdiği 11 adet Kültür Evi'nde el emeği, göz nuru üretilen ürünlerin Kültür Evi sergileri devam ediyor. 11 Ocak'ta ilki gerçekleştirilen ve 15 Nisan'a kadar farklı tarihlerde diğer Kültür Evlerinde de devam edecek olan sergilerin dördüncüsü Fatih Sultan Mehmet Kültür Evi'nde gerçekleştirildi.

Giriş Tarihi: 23 Şubat 2016 Salı 04:18
Kültür Evi sergileri devam ediyor

Yüreğir'de 7'den 70'e herkesin buluşma noktası olan Kültür Evleri'nde kursiyerlerin el emeği, göz nuru ile ürettiği ürünler Ocak ayı itibarı ile görücüye çıktı. Yüreğir Halk Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde 15 Nisan'a kadar düzenli olarak yapılacak sergilerin dördüncüsü Fatih Sultan Mehmet Kültür Evi'nde gerçekleştirildi. Kültür Evi kursiyerlerince el emeği, göz nuru hazırlanan cam işleme, seramik, resim, taş bebek, ahşap boyama, ahşap oyma gibi ürünlerden oluşan sergi vatandaşların beğenisine sunuldu. Açılış kurdelesini davetlilerle birlikte Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan'ın kestiği sergiye AK Parti Adana İl Kadın Kolları Başkanı Sevil Can, Yüreğir Kaymakamı Fatih Genel'in eşi Yasemin Genel, Yüreğir Halk Eğitim Müdürlüğü personeli, Başkan Çelikcan'ın eşi Mehtap Çelikcan ve vatandaşlar katıldı. Açılışın ardından davetlilerle birlikte sergiyi gezen Başkan Çelikcan'a vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

"VEFAKÂR KADINLARIMIZIN EMEĞİ ÇOK"

Açılışta bir konuşma yapan Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan; "Göreve geldiğim günden beri benim en mutlu olduğum proje Kültür Evlerimizdir. Hem kadınlarımız, hem çocuklarımız, hem gençlerimiz, toplumun her kesimi bu eğitim yuvalarından faydalanabiliyor. Bugün burada açılışını yapacağımız sergimizin benzerleri yılsonuna kadar diğer Kültür Evlerimizde devam edecek ve finalde Yüreğir Kültür Merkezi'nde daha geniş kapsamlı bir sergi gerçekleştireceğiz. Emeği geçen bütün kadınlarımıza teşekkür ediyorum. Vefakâr kadınlarımız bir yandan ailelerine bakarken buralarda da üretim yapıyorlar. Bazı kadınlarımız buradan öğrendikleri ve ürettikleri ile satış yaparak geçimlerini sağlıyorlar. Yüreğir Kültür Merkezimizin yanı başında 4 adet ahşaptan küçük dükkân yaptık. Bu dükkânları burada üretim yapan kadınlarımıza vereceğiz. Kira da almayacağız. Şayet bu uygulama güzel giderse daha farklı noktalarda da dükkânlar açıp kadınlarımıza ücretsiz vereceğiz." dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Avukatların otopark sorunu çözülüyor

Avukatların otopark sorunu çözülüyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık