Ana Sayfa Gündem Kültür evleri vatandaşların buluşma noktası oldu

Kültür evleri vatandaşların buluşma noktası oldu

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan hizmete açılan kültür evlerinin Yüreğirli vatandaşların buluşma noktası olduğunu belirtti.

Giriş Tarihi: 26 Şubat 2016 Cuma 01:19
Kültür evleri vatandaşların buluşma noktası oldu

Kültür evlerinde düzenlenen sosyal ve kültürel etkinliklerin yanı sıra meslek ve hobi kurslarının Yüreğirli vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördüğünü belirterek 'Kadınlarımıza, kızlarımıza fırsat verildiğinde neleri başarabileceklerini hep beraber görüyoruz. Vatandaşlarımız kültür evleri sayesinde dört duvar arasından çıkıp üretiyorlar, öğreniyorlar, aile bütçelerine katkı sağlıyorlar.' şeklinde konuştu.

 

Yunus Emre Kültür Evi sergi açılışına katılan Başkan Çelikcan kültür evlerinin 7 den 77'ye Yüreğirli vatandaşların hizmetinde olduğunu belirtti. Eğitime ve insana yapılan yatırımların hiç bir zaman boşa gitmeyeceğini belirten Başkan Çelikcan Yüreğir Halk Eğitim Merkezleri ortak çalışarak çok güzel projeleri gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

 

Bu güne kadar açılan sergilerin dolu dolu geçtiğini belirten Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan 'Bugün beşinci sergimizi açıyoruz. Bütün kültür evlerimizde vatandaşlarımız çok güzel ürünler ortaya çıkarmışlar. Vatandaşlarımız kültür evlerinde boş vakitlerini en iyi şekilde değerlendiriyorlar, aile bütçelerine katkı sağlıyorlar hem de meslek sahibi oluyorlar. En önemlisi dört duvar arasından çıkıp çok önemli dostluklar kuruyorlar. Farklı bölgelerden gelen insanlar birbirlerini ve farklı kültürleri de tanıma fırsatına sahip oluyorlar.

 

KADINLARIMIZIN EĞİTİLMESİ ÇOK ÖNEMLİ

 

Buralardan en fazla kadınlarımız faydalanmaktadır. Kadınlarımız eğitimli ve bilinçli olursa geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız da daha bilinçli olur. Çünkü çocuklarımızı eğiten kadınlarımızdır. Bizde kültür evlerimizde hedef kitle olarak kadınlarımızı seçtik ve onların eğitilmesine önem veriyoruz.' şeklinde konuştu.

 

Yunus Emre Kültür Evi sergi açılışına Başkan Çelikcan'ın yanı sıra şehit Samet Saraç Halk Eğitim Müdürü Hüseyin Bolkan, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Sevil Can, AK parti Yüreğir İlçe Başkanı Av. Ahmet Çözer, meclis üyeleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. Başkan Çelikcan sergide emeği geçen herkese teşekkür etti. Şehit Samet saraç Halk Eğitim Müdürü Hüseyin Bolkan ise yaptığı konuşmada amaçlarının bütün herkese hizmet etmek olduğunu belirterek 'Yüreğir Belediyesi ise ortak çok güzel çalışmalar yapıyoruz. Amacımız en ücra köşelerde dahi kurslar açmaktır.' dedi.

 

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Avukatların otopark sorunu çözülüyor

Avukatların otopark sorunu çözülüyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık