Ana Sayfa Gündem Kurbanlık fiyatları belli oldu

Kurbanlık fiyatları belli oldu

Adana Canlı Hayvan Alım Satım Besiciler Yemciler Tavukçular ve Balıkçılar Odası Başkanı Yusuf Ziya Üçdağ, 2019 yılı canlı küçükbaş ve büyükbaş hayvanın kilogram fiyatını açıkladı.

Giriş Tarihi: 24 Temmuz 2019 Çarşamba 04:23
Kurbanlık fiyatları belli oldu

Başkan Üçdağ, yaptığı açıklamada vatandaşların alacakları kurbanlıkların, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü menşeli ve kulak küpesine dikkat edilmesi gerektiğini söyledi.

 

KURBANLIKLARIN MENŞE VE KULAK KÜPESİNE DİKKAT

 

Ülkeye kaçak hayvan girişi bulunduğuna dikkat çeken Üçdağ, “İnsan sağlığı açısından telafisi mümkün olmayan hastalıklar bulaşacağından, canlı hayvanın derisinde, yüzünde yara ve benzeri kızarıklıklar, hastalık anlamı taşımaktadır. Bu yüzden menşe ve kulak küpesi önem arz etmektedir” dedi.

 

KURBAN BAYRAMINI KUTLADI

Oda Başkanı Üçdağ, belediyenin belirlediği yerler dışında kurbanlık alınmaması gerektiğini aksi takdirde para cezası uygulanacağını hatırlatarak, “Ülkemizde canlı hayvanın pahalı olması dişi hayvan kesiminden kaynaklanmaktadır. Bu nedenle dişi hayvan kesilmemesi, canlı hayvanın daha çok üremesi anlamına gerekmektedir. Bu hususa özellikle riyayet edilmesini belirtirken, şimdiden tüm vatandaşlarımızın, üyelerimizin kurban bayramını kutlar, sağlık, huzur ve mutluluk içerisinde geçmesini yürekten temenni ediyorum” diye konuştu.

 

CANLI KURBANLIK FİYAT TARİFESİ

Kurbanlık fiyat tarifesinin sadece oda yetkisinde olduğunu dile getiren Üçdağ, farklı fiyat tarifelerine itibar edilmemesi gerektiğini ifade ederek, 2019 yılı kurbanlık canlı hayvan kğ fiyat tarifesini şu şekilde açıkladı;

 

-Kangal Van Beyazı Erkek Koyun KG: 24,00 TL

-Dana (Tosun) KG: 23,00 TL

-Düve (İnek) KG: 19,00 TL

-Sarı Baş Merinos Erkek Keçi KG: 19,00 TL

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Apartman görevlilerine Kılıçdaroğlu ve Karalar desteği

Apartman görevlilerine Kılıçdaroğlu ve Karalar desteği

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık