Ana Sayfa Gündem KÜSİ toplantısı yapıldı

KÜSİ toplantısı yapıldı

Kamu Üniversite Sanayi İşbirliği (KÜSİ) İl Planlama ve Geliştirme Kurulu toplantısı video konferans yöntemiyle yapıldı.

Giriş Tarihi: 26 Aralık 2020 Cumartesi 11:23
KÜSİ toplantısı yapıldı

Kamu Üniversite Sanayi İşbirliği (KÜSİ) İl Planlama ve Geliştirme Kurulu toplantısı video konferans yöntemiyle yapıldı.

Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle 9 Ekim 2020 tarihinde oluşturulan Kamu Üniversite-Sanayi İşbirliği (KÜSİ) İl Planlama ve Geliştirme Kurulu ilk toplantısını Vali Yardımcısı Zafer Öz başkanlığında video konferans yoluyla gerçekleştirdi.

Toplantı Vali Yardımcısı Zafer Öz’ün açılış konuşmasının ardından, genel değerlendirme, Covid-19 öncesi ve sonrası İlin sanayi durumu, ithalat ihracat ve destekler ile ilgili gündem konuları görüşüldü.

Toplantıda kurul üyelerine; Model fabrika ve yerlilik merkezi ile ilgili Adana’daki çalışmalar ile ilgili Adana Sanayi Odası Genel Sekreteri Bora Kocaman, (TEVMOT) Türkiye’de Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerde Enerji Verimli Motorların Teşvik Edilmesi Projesi ile ilgili Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Ersin Akpınar, Covid-19 öncesi ve sonrasında ilin sanayi durumu konusunda Çukurova Kalkınma Ajansı Genel Sekreterliği temsilcisi Murat Torun, Teknoloji Geliştirme Bölgesi, Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri ile ilgili Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Selçuk Çolak, Ulusal ve uluslararası teşvik ve destekler ile ilgili KOSGEB Adana İl Müdürlüğü temsilcisi Mehmet Eren tarafından bilgilendirmeler yapıldı.

Moderatörlüğünü, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Remzi Özdoğan’ın yaptığı toplantıda, kurul üyelerinin görüş, öneri ve değerlendirmeleri karar altına alındı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Adana Valiliği'nden normalleşme duyurusu

Adana Valiliği'nden normalleşme duyurusu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık