Ana Sayfa Yaşam Maliye öğrencilerinden çevreye duyarlı çalışma

Maliye öğrencilerinden çevreye duyarlı çalışma

Büyükşehir Belediyesi’nin desteğini alan üniversite öğrencileri, Baraj Çamlığı’ndaki piknik alanında temizlik yaptı.

Giriş Tarihi: 21 Aralık 2013 Cumartesi 16:29
Maliye öğrencilerinden çevreye duyarlı çalışma

 

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) İktisadi İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) Maliye Bölümü öğrencileri “Çevre Ekonomisi ve Mali Politikalar” dersi kapsamında bir temizlik projesi hazırladı.

Projenin hayata geçirilmesiyle ilgili öğrenciler Büyükşehir Belediyesi ile irtibata geçerek destek istedi. Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı’na bağlı Çevre Müdürlüğü ekipleri de her türlü desteği vereceklerini ifade edince proje uygulamaya kondu.
Baraj Çamlığı’ndaki piknik alanına giden öğrencilere Büyükşehir Belediyesi de her türlü araç, gereç ve personel yardımı yaparak projenin hayata geçirilmesinde etkili oldu.

ÇÜ İİBF Maliye Bölümü öğrencilerinden Muhammet Eren Güven yaptığı açıklamada, “Öğrenciler olarak çevreyle ilgili çeşitli projeler gerçekleştiriyoruz. Bu da o projelerden biri. Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile böyle bir temizlik çalışması gerçekleştirdik. Büyükşehir Belediyesi’ne de teşekkür ediyoruz” dedi. Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Kontrol Daire Başkanlığı Çevre Şube Müdürü Murat Demircioğlu ise öğrencilerin talebinin uygun görüldüğünü ve projeye destek verdiklerini belirterek, öğrencilere çevreye olan duyarlılıklarından dolayı teşekkür etti.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Propolisin kilosu 10 bin liraya dayandı

Propolisin kilosu 10 bin liraya dayandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık