Ana Sayfa Gündem Memur-Sen: ''Bahane değil çözüm istiyoruz''

Memur-Sen: ''Bahane değil çözüm istiyoruz''

Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, SGK, kamu çalışanları ve çalışma hayatındaki sorunları içeren tasarı taslağıyla ilgili "Haklı taleplerimize acil çözüm bekliyoruz. Bahane istemiyoruz" dedi.

Giriş Tarihi: 19 Nisan 2014 Cumartesi 10:57
Memur-Sen: ''Bahane değil çözüm istiyoruz''

Ahmet Gündoğdu, "Kadroya geçirilen IMD'lerin maaş mağduriyetleri giderilmelidir. 2005 yılından sonra göreve başlayan memurlara bir derece verilmesi devletin borcudur. Olmazsa olmazımız 4/C'li personele kadro verilmesidir. Akademisyenlere akademik zam da ivedi talebimizdir. Öte yandan kadın istihdamı artırılması konusunda tüm taraflar bir araya gelerek detaylı çalışma yapılmalıdır. KİT'lerdeki sözleşmeli personelin yıllık izinleri bir sonraki yıla devredilmeli, yurt dışı 4/B'li sözleşmeli personel kadroya alınmalı ve aile yardımı verilmelidir. Yine KİT'ler de ki Üniversite mezunu işçilerin 2 sayılı cetvele, geçirilmesini istiyoruz. Haklı taleplerimize acil çözüm bekliyoruz. Bahane istemiyoruz" dedi.

TAKSİM'E KUTSALLIK YÜKLENMESİN

Bazı Konfederasyonların 1 Mayıs kutlamaları için Taksim ısrarlarını da değerlendiren Gündoğdu, "1 Mayıs'ta Taksim'i değil sorunlarımızı konuşup, çözüm önerilerimizi sunmalıyız. Taksim'e kutsallık yüklenmesin. Mekanın değil söylenecek sözün içeriği önemli. Sözde ağaç severler Taksim'de kaos arayışı içerisindeler. Aynı Gezi olayları gibi" diye konuştu.

1 MAYIS'TA TALEPLERİMİZİ HAYKIRACAĞIZ

"1 Mayıs'ta kazandıklarımızı kutlayıp, yeni hak taleplerimizi Diyarbakır'da haykıracağız" diyen Gündoğdu, "Küresel adalet, insan hakları, eşitlik, özgürlük ve demokrasi için,1 Mayıs'ta Diyarbakır'dayız. Çözüm Süreci en fazla silah tüccarlarını ve Siyonizmi rahatsız etti. Gezi olayları ve 17 Aralık operasyonu Çözüm Sürecini de hedef aldı. Kardeşliğimizi hedef aldılar… Dış kaynaklı operasyonlarla akamete uğratılmak istenen çözüm sürecinin milletin himayesinde olduğunu da İstasyon Meydanında deklare edeceğiz" dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Hizmet Çıtamızı Daha Yukarı Taşıyacağız

Hizmet Çıtamızı Daha Yukarı Taşıyacağız

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık