Ana Sayfa Siyaset Milletvekili Demirçalı: ''Emekçiler baskı altında''

Milletvekili Demirçalı: ''Emekçiler baskı altında''

CHP Adana Milletvekili ve TBMM Milli Savunma Komisyonu Üyesi Ali Demirçalı, işçi ve emekçilerin büyük bedeller ödeyerek elde ettikleri 1 Mayıs Birlik ve Dayanışma Gününü kutladı.

Giriş Tarihi: 30 Nisan 2014 Çarşamba 10:22
Milletvekili Demirçalı: ''Emekçiler baskı altında''

Demirçalı, 1 Mayıs nedeniyle yaptığı açıklamada, ülkemizde emekçilerin büyük bir baskı altında olduğuna dikkat çekerek, şöyle dedi:

“Yandaşlarının zenginleşmesini ülkenin zenginleşmesi sanan iktidar, uyguladığı politikalarla emekçileri zor şartlarda çalışmaya zorlamaktadır.

Taşeronlaşma, güvencesiz çalışma, kayıt dışı çalışma almış başını gitmiştir. Emekleriyle geçimlerini kazanmaya, evlerine emekleriyle helal ekmek götürmeye çalışanlar iş kazalarında canlarını kaybetmekte ya da sakat kalmaktadır. İşçilerin ölümü iktidar için “güzel ölümdür”.

Sendika üyesi emekçilere büyük baskılar yapılmaktadır. Kamuda ve özel teşebbüste sendikasızlaşma dayatılmaktadır. Sendika adı altında hükümete yakın yapılanmalar gösterilmektedir.

En acımasız neo liberal politikalarla emekçileri sefalete mahkûm etmek isteyenlere, sadaka ekonomisini kurup kendilerine kul yetiştirmek isteyenlere en kararlı cevabı vereceğiz. 1 Mayıs alanlarında ve her yerde hakça bölüşüm taleplerini en yüksek sesle dile getireceğiz. Cumhuriyet Halk Partisi olarak, Sosyal Demokrat bir parti olarak emekçilerin taleplerinin sesi ve takipçisi olmaya devam edeceğiz.

1 Mayıs 1886’da Chicago’dan, 1977’de İstanbul’a kadar 1 Mayıslarda kaybettiğimiz, dünyanın daha güzel, daha yaşanır bir yer olması için yaşamlarını kaybetmiş olanların anısı önünde bir kez daha saygıyla eğilirken, bütün emekçilerin Bayramını bir kez daha kutluyorum. “


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Başkan Mehmet Ay'dan ilçe ziyareti

Başkan Mehmet Ay'dan ilçe ziyareti

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık