Ana Sayfa Siyaset Milletvekili Develi'den, Cumhurbaşkanı Gül protestosu

Milletvekili Develi'den, Cumhurbaşkanı Gül protestosu

CHP Adana Milletvekili Turgay Develi, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün bugün Adana'ya yapacağı ziyaretini protesto edeceğini açıkladı.

Giriş Tarihi: 24 Nisan 2014 Perşembe 09:47
Milletvekili Develi'den, Cumhurbaşkanı Gül protestosu

Yazılı bir açıklama yapan Develi, Cumhurbaşkanı Gül'ün Adana'ya gelişini ve yapacağı çalışmalara katılmayacağı açıkladı.

Develi açıklamasında, Cumhurbaşkanı Gül'ü protesto etme gerekçelerini şöyle sıralandırdı:"4+4+4 denilen yasayı imzalamıştır; Milli Eğitim'deki birlik bozulmuştur.HSYK'nın yapısının değiştirilmesinin altında imzası vardır; Yargı bağımsızlığı ortadan kaldırılmıştır.İnternet yasasını imzalamış ve Türkiye'deki iletişim özgürlüğünü yok etmiş, bireyin temel hak ve özgürlüğünü yok saymıştır.

DEVELİ ENDİŞELİ

Ülkemizi MİT kanunu da imzalayarak sonu belirsiz maceralara sürükleyecek ortamın oluşmasına katkıda bulunacağından da açıkça endişe etmekteyim. Kısaca; Sayın Gül görevi boyunca AKP'nin çıkardığı bütün anti demokratik, hukuka uygun olmayan, insan hak ve özgürlüklerini daraltan, Onlarca yasayı onayladı. Yine ayrıca, içinde halkımızı yoksulluğa sürükleyen, örgütlülüğü yok eden, çalışanları taşeronluğa sevk eden, Cumhuriyet dönemince biriktirilen bütün kamu sermayesini AKP yandaşlarına peşkeş çeken uygulamalara göz yummuş bu yönde onaya sunulan tüm yasaları onaylayarak kanunlaşmasını sağlamıştır Sayın Cumhurbaşkanı, Cumhurbaşkanlığı forsunun gölgesi ile kişisel gelecek beklentisini karşılamak kaygısı ile "şimdiki koşulları değiştirmek' maksatlı Türkiye'nin gerçek gündeminin önüne taşıyacak bir gezi ile Adana'ya ziyarette bulunuyor. Bu protesto ile Sayın Cumhurbaşkanın basiretsiz ve AKP yandaşı uygulamaları neticesinde yoksullaşan ve yarınından umutsuz olan milletimiz ve Adanalı hemşehrilerimin duygularına tercüman olduğum kanaatindeyim."

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz CHP'li Bulut, Bakan Koca'ya sordu...

CHP'li Bulut, Bakan Koca'ya sordu...

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık