Ana Sayfa Gündem Muhteşem konakta klasik dinletiler!

Muhteşem konakta klasik dinletiler!

Adana Büyükşehir Belediyesi, 500 yıllık Ramazanoğlu Konağı’nda klasik müziğin ustalarını Adanalılarla buluşturuyor.

Giriş Tarihi: 2 Kasım 2016 Çarşamba 14:26
Muhteşem konakta klasik dinletiler!

Adana Büyükşehir Belediyesi, kentin simgelerinden 500 yıllık Ramazanoğlu Konağı’nda resitaller dizisiyle klasik müzik ziyafeti sunacak. Kanuni Sultan Süleyman ve 4. Murat’ın misafir edildiği, Topkapı Sarayı’ndan daha eski olan Ramazanoğlu Konağı’nda usta sanatçılar yıl sonuna kadar 10 konser verecek. 


ASIRLIK MİRASTA NOTALARIN YANKISI


Ramazanoğlu Beyliği döneminin saray selamlığı olan ve 14. Yüzyıldan kalma dünyadaki ender sivil mimarlık örnekleri arasında yer alan Ramazanoğlu Konağı’nda gitar, çello, tambur, bendir, flüt, klarnet, mey, kaval, kanun, perküsyon, akardiyon,  piyano ve kemandan çıkan tınılar yankılanacak. 


Başlama saati 19.00 olan Ramazanoğlu Konağı Resitalleri’nin ilkinde Davinia Ballasteron, Mirta Alverez ve Thu Le “Gitar Buluşması”nda sahne aldı. 9 Kasım’daki “Akustik Türküler” dinletisinde ise Fuat Özdemir canlı perfomans yapacak. 16 Kasım akşamı ise görkemli konak “Ney, Tambur, Çello Resitali”ne evsahipliği yapacak. Bu etkinliğe Kamile Üstüner (Ney), Bülent Parpuzlu (Tambur, Halil İbrahim Çamlı (Çello), Müge Çiğdem (Bendir) imza atacak. 


EŞSİZ ATMOSFER KLASİK MÜZİKLE BÜTÜNLEŞİYOR


Adana Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı’nca düzenlenen ve 2016 sonuna kadar devam edecek diğer resitaller ise şöyle; 


23 Kasım “Nefeslilerin Buluşması” Merve Nuvasil (Klarnet), Jeny Lin (Flüt), Beste Özensoy (Obua), 25 Kasım “Canan Turan ve Fatih Ebrem’den Akustik Şarkılar”, 30 Kasım “Üflemeli Çalgılar Resitali” Rahim Yağar (Mey), Mehmet Ürün (Kaval), 7 Aralık “Boğaçhan Sönmez Cazz Türküler”, 14 Aralık “Kanun-Bendir Resitali” Polat Göçen (Kanun), Müge Çiğdem (Bendir), 21 Aralık “Üçhisar Resitali” Hakan Dedeler (Tambur), Engin Gürkay (Perküsyon), Erdinç Şenyaylar (Gitar), 28 Aralık “Yeni Yıla Merhaba Nostaljik Şarkılar Dinletisi” Lale Dağtekin (Solist), Ali Zeren (Piyano), Veysel Başözdeş (Keman), Sencan  Laçinbala (Klarnet-Akardiyon).
Ücretsiz olan Ramazanoğlu Konağı Resitalleri’ne dinleyici sayısı sınırlı olduğu için 0322 (455 38 33) numaralı telefondan rezervasyon yaptırılması gerekiyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Hasan Saltık Altın Koza’da anıldı…

 

Hasan Saltık Altın Koza’da anıldı…  

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık