Ana Sayfa Siyaset Murat Öztanrıöver, ''Emekliler, açlık sınırının altında yaşıyor''

Murat Öztanrıöver, ''Emekliler, açlık sınırının altında yaşıyor''

CHP Adana Milletvekili A. Adayı Ziraat Yüksek Mühendisi Murat Öztanrıöver, ‘’Emekliler, açlık sınırının altında yaşıyor’’ dedi.

Giriş Tarihi: 16 Mart 2015 Pazartesi 08:03
Murat Öztanrıöver, ''Emekliler, açlık sınırının altında yaşıyor''

CHP Adana Milletvekili A. Adayı Murat Öztanrıöver, Türkiye Emekliler Derneği Adana Şubesi’nin olağan genel kurul toplantısına katıldı. Öztanrıöver, genel kurulda yaptığı konuşmada, AKP hükümetlerinin en çok mağdur ettiği kesimlerin başında emeklilerin geldiğini söyledi.

Her türlü emek ve çabasını ülkemizin geleceği için harcayan emeklilerin sorunlarının her geçen gün arttığını belirten Öztanrıöver, şöyle  konuştu:

‘’Emeklilerimize verilecek maaş onu kimseye muhtaç  etmeyecek düzeyde olması gerekirken, bir çoğu açlık sınırının altında yaşıyor.  TBMM’de,  Ülkemizdeki 10 milyon 900 bin emeklinin sorunlarını araştıracak bir komisyon yok. Meclis’te siz yoksunuz siz… Ne söylerseniz başım gözüm üstüne, sütten ağzınız yandığı için yoğurdu üfleyerek yiyorsunuz.

Burada siyasi kimlik olarak konuşmak zor. Sadece emeklilerin değil ,Türkiye’nin sahipsiz olduğunu düşünüyorum.  7 Haziran’da  CHP’nin  milletvekili olacağım ama, Meclis’te Adanalı 14 Milletvekili  de olacak. 14 Milletvekiline Adana’nın ve sizin sorunlarınızın çözümü için kendilerine çağrıda bulunacağım, çağrıma kulak vermeyeni de gelip burada size şikayet  edeceğim.’’

Öztanrıöver, CHP iktidarında emeklilerin yaşam düzeylerini yükselteceklerini ve dini bayramlarda birer maaş ikramiye vereceklerini de bildirdi.

Öztanrıöver, daha sonra 100. Yıl Mahallesi’nde partililerle bir araya geldi, ardından Adana Balkan Boşnak  Türkleri Dostluk ve Kültür Derneği’ni ziyaret  etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz CHP'li Bulut, Bakan Koca'ya sordu...

CHP'li Bulut, Bakan Koca'ya sordu...

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık