Ana Sayfa Gündem Nobel Ödüllü Pamuk, Adana'da

Nobel Ödüllü Pamuk, Adana'da

Türk edebiyatının Nobel Ödüllü yazarı Orhan Pamuk, Çukurova Belediyesi’nin konuğu olarak 5 Mart Cumartesi günü Adana’da olacak. KİTAPSAN’ın katkılarıyla düzenlenen ilk etkinlikte ünlü yazar kitabını imzalayacak, ardından Çukurova Belediyesi Orhan Kemal Kültür Merkezi’nde halkla söyleşecek.

Giriş Tarihi: 3 Mart 2016 Perşembe 13:46
Nobel Ödüllü Pamuk, Adana'da

Edebiyatımızın Nobel Edebiyat Ödüllü yazarı Orhan Pamuk Çukurova Belediyesi ve KİTAPSAN’ın ortaklaşa düzenlediği iki ayrı etkinliğe katılmak amacıyla 5 Mart Cumartesi günü Adana’da olacak. Yazar Orhan Pamuk için aylardır ciddi hazırlık yapan Çukurova İlçe Belediyesi ile KİTAPSAN yönetimi, Türkiye’nin sesini tüm dünyaya duyurmayı başarmış olan ünlü edebiyatçımızı en iyi şekilde ağırlamak için özel bir program hazırladı.

KİTAP İMZASINDAN SONRA SÖYLEŞİ

Türkiye’nin ulusal ve uluslararası gururu olan yazar Orhan Pamuk 5 Mart Cumartesi günü geleceği Adana’da art arda iki programa katılacak. Ünlü yazar ilk olarak 13.00-15.00 arasında son kitabı Kırmızı Saçlı Kadın’ı M1 Alışveriş Merkezi’ndeki KİTAPSAN Mağazasında okurları için imzalayacak. Nobel Ödüllü yazar Orhan Pamuk’un ikinci durağı ise aynı gün Çukurova Belediyesi Orhan Kemal Kültür Merkezi olacak. Yazarımız Kırmızı Saçlı Kadın’ı okurlarına anlatacak, olası sorulara yanıt verecek.

5 MART ADANA İÇİN ÖZEL BİR GÜN

Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, sadece Türk edebiyatına değil, 2006 yılında Nobel Edebiyat Ödülü’nü alarak tüm dünyayı derinden etkilemiş olan yazar Orhan Pamuk’u ağırlamaktan çok büyük bir mutluluk duyduğunu ifade etti. Çetin, “Usta yazarımız Sayın Orhan Pamuk farklılıklar içindeki harmoniyi yakalayan derin tahlilleri ile çok kültürlülüğün ne denli büyük bir zenginlik olduğunu ortaya koymuş büyük bir yazarımız. 5 Mart Adana için özel bir gün olacaktır. 5 Mart’ı Adana olarak iple çekiyoruz” diye konuştu.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Avukatların otopark sorunu çözülüyor

Avukatların otopark sorunu çözülüyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık