Ana Sayfa Eğitim Öğrenciler vaka analizi yarışmasında ter döktü

Öğrenciler vaka analizi yarışmasında ter döktü

Çukurova Üniversitesi (Ç.Ü.) Endüstri Mühendisliği Öğrenci Topluluğu (EMÖT) tarafından “II. Vaka Analizi Yarışması” düzenledi. Yarışmanın amacı, profesyonel hayattan modeller sunarak, öğrencilerin iş hayatına bir adım önde başlamalarını sağlamak.

Giriş Tarihi: 8 Ocak 2014 Çarşamba 17:42
Öğrenciler vaka analizi yarışmasında ter döktü

Çukurova Üniversitesi Akif Kansu Toplantı Salonu’nda yapılan yarışma iki etapta gerçekleşti. Yarışmanın birinci etabı Endüstri Mühendisliği Bölümü öğretim görevlisi Doç. Dr. Oya H. Yüreğir tarafından “Vaka Analizi Eğitimi” verilmesiyle tamamlandı. Eğitimin hemen ardından yapılan ön elemede de yarışmacı gruplar belirlendi.

Öğrenciler ‘Vaka’ya Çözüm Aradı…

İkinci etapta ise ön elemeyi geçen gruplar, Expel İlaç San. Mak. Tic. Ltd. şirketinden alınan “vaka”ya çözüm aradı. Vaka üzerinde çalışmalarını gerçekleştiren yarışmacı gruplar kendilerine verilen sürenin sonunda da, "Prof. Dr. Rızvan Erol, Prof. Dr. Serap Çabuk, Doç. Dr. Oya H. Yüreğir ve Sunar Mısır Fabrika Müdürü Murat Değirmen’den oluşan jüriye sunumlarını gerçekleştirdi.

Vaka Analiz Yarışmasına Öğrenciler Yoğun İlgi Gösterdi

Yarışmada 1. gelen grup üyelerine DİEM English Globe’den ücretsiz dil kursu, 2. ve 3. Olan gruplara ise Orkun Eğitim Kurumlarından sertifikalı ücretsiz Autocad ve Catia kursu hediye edildi.

EMÖT Vaka Analizi Komisyon Başkanı Mustafa Tunç Solak yaptığı açıklamada; Çukurova Üniversitesi’nde ilk kez vaka analiz yarışması düzenleyen grup olduklarını dile getirerek  “Hem yarışmamızı hem de diğer etkinliklerimizi her dönem daha ileri götürme hedefindeyiz. Çukurova Üniversitesi’nde ilk olarak “Vaka Analizi Yarışması” düzenleyen bir topluluk olarak öncelikli misyonumuz üniversitemizdeki diğer kulüplere, topluluklara, teoride aldığımız dersleri pratikte uygulayabileceğimiz yarışmalar ve etkinlikler düzenleme noktasında örnek oluşturabilmektir.” şeklinde konuştu.

EMÖT Nedir?

EMÖT, Türkiye’deki tüm endüstri mühendisliği toplulukları tarafından tanınan, paylaşımcılık ve yenilikçilik ilkeleri doğrultusunda geliştirme ve iyileştirme odaklı çalışan; öğrencilere profesyonel hayata atılım öncesinde, profesyonel hayattan modeller sunarak iş hayatına bir adım önde başlamalarını sağlamayı kendine misyon edinen bir topluluk.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kırtasiyede fahiş fiyat eğitimi zorluyor!   

Kırtasiyede fahiş fiyat eğitimi zorluyor!  

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık