Ana Sayfa Spor Okul sporları kuraları çekildi

Okul sporları kuraları çekildi

Adana’da, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenledikleri okul sporları kuraları çekildi.

Giriş Tarihi: 8 Kasım 2013 Cuma 10:54
Okul sporları kuraları çekildi

Menderes Spor Salonu’nda konferans salonunda kura çekimi sonucunda gençler kız ve erkek kategorilerinde futsalda 83, badmintonda 60,  voleybolda 85 ve hentbolda 25 okulun müsabakalara katılacağı belirlendi.

Okul Sporları Federasyonu Adana İl Temsilcisi Kamil Dikici, bu sene bazı gruplarda müsabakaların yetişmesi için sık sık karşılaşma yapacaklarını ve öğrencilerin fazla dinlenme fırsatları bulamayacaklarını ifade etti.

Müsabakaların hafta içi olacağını söyleyen Dikici, konuşmasına şöyle devam etti:

“Müsabaka sonuçlarını 2 Aralık tarihine kadar bildirmek zorundayız. Bu tarihe kadar yetişmesi için fedakarlık yapmamız gerekiyor. Öğrencilerin çoğu kulüplerde de oynuyor. Bunu mazeret göstererek müsabakanın ileri tarihe ertelenmesi gibi durum söz konusu değil. Ancak milli takımda müsabakası olan sporcular için mazeret bildirebilirsiniz. Bu sene grupları düzenlerken önceki dönem başarılı olan okulları aynı guruba koyulmayacak.”

Kura çekimine, tertip komitesi üyeleri, Milli Eğitim Şube Müdürü Hamit Şentürk, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Okul Sporları Birim Sorumlusu Nida Kaya, Spor Servisi Şefi  Hanifi Altun ve Beden Eğitimi Öğretmenleri Çiğdem Fitik ile Muhsin Yolcu ile okul temsilcileri katıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şimşek ara vermedi

Şimşek ara vermedi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık