Ana Sayfa Gündem Okullararsı Halk Oyunları Yarışması

Okullararsı Halk Oyunları Yarışması

Adana’da “Okullararası Küçük Yıldız ve Genç Kız-Erkek Halkoyunları Müsabakaları” sona erdi.

Giriş Tarihi: 19 Şubat 2016 Cuma 14:00
Okullararsı Halk Oyunları Yarışması

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Yüreğir İlçe Spor Şube Müdürü Ekrem Ulu, Yüreğir Serinevler  Spor Salonu’nda gerçekleştirilen müsabakalara 36 okulun katıldığını, öğrencilerin derslerinin yanı sıra gelenek ve kültürümüzü yansıtan halkoyunlarına hazırlanmalarından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Ülkelerin en büyük zenginliğin kültür mirasları olduğunu, halkoyunlarının bunların başında geldiğini ifade eden Ulu,  şöyle devam etti:

“Derslerin yanı sıra öğrencilerin sporla, sanatla, halkoyunları gibi kültürel faaliyetlerle uğraşmalarının gelişimleri için çok büyük yararı var. Örf, adet ve geleneklerimize ışık tutan halkoyunlarına ilgi duyan ve yaşatılmasını öncülük eden öğrencilere, bunları hazırlayan eğiticilere ve okul yöneticilerine, müzisyenlere, hepsinden önemlisi çocuklarını bu gibi aktivitelere yönlendiren teşvik eden velilere teşekkür ederim.”

-MHK BAŞKANI ÖZÇELİK: “TÜM EKİPLER GÖNLÜMÜZÜN BİRİNCİSİ”-

Halkoyunları Federasyonu Merkez Hakem Kurulu (MHK)Başkanı ve İl Koordinatörü Ali Özçelik, tüm okulların yarışmalara iyi hazırlık yaparak müsabakalara geldiklerine dikkat çekerek, konuşmasında şunlara yer verdi:

“ Halkoyunları, gelenek göreneklerimiz yaşatmak açısından son derece önemli.  Müsabakaya katılan tüm okullar gönlümüzde birinciler. Tüm ekipler başarılı bir şekilde oyunlarını sergileyecekler. Müsabakalar sonunda dereceye giren okullarımız Nisan ayının ilk haftası Mersin'de yapılacak olan grup yarışmalarında ilimizi temsil edecekler. Okullarımıza şimdiden başarılar diliyorum. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak olmak üzere, Yüreğir İlçe Spor Şube Müdürü Ekrem Ulu  ve diğer görevlilere, sporcu, hakem ve antrenörlere teşekkür ederim. Geçen aylarda hayatını kaybederek aramızdan ayrılan halkoyunları oyuncumuz Ülfet Ulaş'ı rahmetle anıyorum .”

Bu arada müsabakaları Halkoyunları Federasyonu Adana İl Temsilcisi Mehmet Sert, Denizli İlkokulu Müdürü İsmail Karaoğlan, Barbaros Ortaokulu Müdür Namık Bozdağan, Ahmet Cevdet Çamurdan İlkokulu Müdürü Hacı Dağlı ve aynı okulun Ortaokul Müdürü Ali Kabukçu izledi.

-HANGİ OKULLAR İL BİRİNCİSİ OLDU?-

Okullararası Halkoyunların İl Birinciliğinde kategorilerinde şampiyon olan okullar şöyle:

Minikler Geleneksel Düzenlemesiz Dal: Denizli İlkokulu

Minikler Geleneksel Düzenlemeli Dal: Ahmet Cevdet Çamurdan ilkokulu

Yıldızlar Geleneksel Düzenlemesiz Dal: Barbaros Orta Okulu

Yıldızlar Geleneksel Düzenlemeli Dal: Gülbahçesi  Orta Okulu

Gençler Geleneksel Düzenlemeli Dal: Seyhan ÇEP Ticaret Meslek Lisesi

Gençler Düzenlemesiz Dal: Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat O

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Avukatların otopark sorunu çözülüyor

Avukatların otopark sorunu çözülüyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık