Ana Sayfa Yaşam Onkoloji hastalarına 3’lü hizmet

Onkoloji hastalarına 3’lü hizmet

Medical Park Tarsus Hastanesi’nde tedavi gören kanser hastaları onkolojik tedavi alırken, diyetisyen ve psikolog tarafından da destek veriliyor.

Giriş Tarihi: 22 Şubat 2016 Pazartesi 13:48
Onkoloji hastalarına 3’lü hizmet

Medical Park Tarsus Hastanesi Onkoloji Kliniği’nde tedavi gören hastalara, diyetisyen ve psikolog desteği de veriliyor. Onkoloji Uzmanı Doç. Dr. Alper Ata gözetiminde tedavilerini yürüten kanser hastaları ve aileleri, diğer yandan beslenme konusunda Diyetisyen Ayşe Şahika Karagöz’le diyalog kuruyor. Karagöz, hastalar ve ailelerine kanser tedavisi sırasında beslenmeyle ilgili yönlendirme yapıyor. Psikolog Dilber Demir Baydar ise yine hastalar ve ailelerine psikolojik destek veriyor.

TEDAVİYİ ETKİLİYOR

Doç. Dr. Alper Ata, onkoloji hastalarının psikolojik durumunun ve beslenmelerinin, tedavinin başarısını etkileyen önemli unsurlar olduğunu belirtiyor. Uzman desteğiyle bu iki konuda tedavinin etkisinin artırılmasının mümkün olduğunu vurgulayan Doç. Dr. Ata, “Hastanemizde tedavi alan onkoloji hastalarının ve ailelerinin psikolojik destek ve diyetisyen ihtiyacını sağlamaları konusunda kolaylık sunuyoruz. Hastalar ve aileler, alanlarında başarılı arkadaşlarımız olan diyetisyenimiz ve psikologumuzun da katkılarıyla, tedavide daha iyi sonuçlar alabiliyor” diyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kalp, evlat acısına dayanamıyor

Kalp, evlat acısına dayanamıyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık